Áčko poráží Letohrad a v Divizi D je druhé!

Muži A
 Zveřejněno 29.09.2019 20:38

Třetí kolo Divize D pro Mohelnici znamenalo cestu do Rokytnice v Orlických Horách. Ve zdejší hale se naše mužstvo Mužů A utkalo s Letohradem, který v prvních dvou kolech nezískal ani bod. Udrželi naši neporazitelnost, nebo soupeř prolomil sérii porážek?

FBC LETOHRAD Orel Orlice 7:4

Od počátku utkání bylo jasné, že aktivnějším týmem v chladné hale budeme my. Ve třetí minutě po krosu přes celé hřiště zavěsil z první Šalda a z Mohelnice spadlo mírné roztřesení, zřejmě způsobené cestou na zápas přes děravé okresky. V polovině třetiny se ještě trefili Šincl a Pudil, což nám dodalo klid na čepele. Obdržená branka v přesilovce nás ale vrátila zpět na zem. Nepohlídaný hráč před bránou tečoval střelu od poloviny. Ochrana brankového prostoru byla naším zápasovým evergreenem, jelikož jsme kvůli neplnění této herní činnosti inkasovali ve střetnutí vícekrát. Od začátku druhé periody jsme opět kontrolovali hru, vytvářeli si množství příležitostí, ale většinu z nich jsme zbytečně překombinovali, což vedlo k jejich neproměňování. Diváci v prostřední periodě čekali na branku dlouhých třináct minut. Avšak dočkali se. Opět přesilová hra a předbrankový prostor, 3:2. Pak ovšem zapli brankostroj Šincl a Pudil, 2:5. Evergreen, 3:5. Třetí třetina byla z našeho pohledu nejhorší ze všech period zde v Rokytnici. Příliš mnoho chyb v rozehrávce zapříčinilo mnoho práce pro našeho brankáře. Klid na duši nám dodal až Sedmera, jenž výstavní šibenicí upravil stav čtyři minuty před koncem na 6:3. Orli ještě zvládli po nepochopitelném zmatku před naší svatyní snížit na 6:4 a vzít si oddechový čas. Zvládl by soupeř dát za šestnáct sekund dvě branky? O tom ani nepřemýšlel Bizek, když hned po buly zvýšil na konečných 7:4. I přesto, že nás soupeř přestřílel 20:35, si vezeme z Rokytnice tři body. Hráčem zápasu byl pořadateli zvolen mohelnický brankář Jakub Haltmar, který si dnes připisuje třicet jedna zásahů a úspěšnost zákroků přes 88 %. Leč nepřekypujme optimismem, vždy je na čem pracovat. Stále v některých pasážích působíme na hřišti nesehraným dojmem, což nás v dalších zápasech může stát důležité body do tabulky. Dnes to ale naštěstí klaplo, třemi body poskakujeme na druhé místo v Divizi D. Dobrá práce chlapi, děkujeme.

Vyjádření k zápasu trenéra Mohelnice Tomáše Dokoupila:

„Krasojízda po Orlických horách byla opravdu užitá. Po cestě do Rokytnice jsme potkali slunce, deštivou průtrž i krásnou duhu. Zápas vypadal podobně-od počátku bylo vedení na naší straně, a i přes průtrž v třetí části, nakonec vyšla duha. Děkujeme soupeři a rozhodčím za zápas, vezeme domů další 3 body !!“