Áčko si doma fantasticky šesti bodíky upevnilo druhou pozici v soutěži!

Muži A
 Zveřejněno 12.03.2019 21:29

Druhá březnová neděle přinesla do domácí haly Mlýnská Regionální ligu mužů, ve které hraje i naše A mužstvo. Mohelničtí chlapi se v tento den střetli nejprve se Šternberkem, a potom s Kostelcem na Hané. Jak si mohelnické barvy vedly v náročných zápasech Vám shrneme v tomto článku.

Fbc Šternberk 9:1

V prvním zápase se našemu rozjetému mohelnickému výhrostroji postavil do cesty celek ze Šternberka, který v této lize bojuje o záchranu. Mužstvo z většího města, tedy Šternberk, pro dnešní zápas zvolilo spíše defenzivní taktiku. Už od začátku bylo jasné, že herní iniciativa dnes bude na straně Mohelnice, ovšem i přes začáteční nápor našich chlapců překypoval gólovou radostí nejprve Šternberk. Ve čtvrté minutě mače totiž propadla za Haltmarova záda střela od neobsazeného hráče v předbrankovém prostoru. První trefa do Haltmarovy sítě byla naštěstí také tou poslední, protože potom jsme pálili přesně už jenom my. První dva góly v přesilové hře odstartovaly další sedmibrankovou lavinu do svatyně šternberského brankáře. Tento zápas, který nabídl spoustu pohledných kombinací, nakonec skončil výsledkem 9:1 pro Mohelnici, což znamená tři body do tabulky a splnění role favorita v utkání.

TJ Sokol Kostelec na Hané – HK 10:3

Druhý soupeř měl být o něco těžší. Souboj s nevyzpytatelným Kostelec s ostrostřelcem Jiřím Drčkou sliboval pro oko diváka zajímavý zápas. Kostelečtí, opanující střed tabulky soutěže, si v mači nevěděli se skvěle pozičně hrající Mohelnicí rady, a proto často volili místo postupného útoku dlouhé výhozy z vlastní poloviny, které ale také dělaly mohelnickým obráncům potíže. První gólová radost v tomto zápase ale tentokrát patřila dobře kombinujíc í Mohelnici. Už ve třetí minutě se totiž trefil Heller. Půl minuty na to skóroval Heidenreich, což nám dodalo klid na hokejky. V čase 10:54 však prolomil neprůstřelnost Haltmara kostelecký forward, jenž šťastným odrazem od tyče a od našeho gólmana snížil. Po třetím gólu navrátilce Zacha byl zápas už v naší režii, na čemž nic nezměnily ani další dva kostelecké góly. Celkově se nám podařilo nastřílet deset branek i přes nutnost stáhnout soupisku ze tří plných lajn na tři útoku a dvě obrany vinou od druhé třetiny absentujících Šincla a Zacha, kteří odjeli pomoct Svitavám v play off bojujícím proti Telnici. Druhou dnešní výhrou jsme si tedy upevnili druhou pozici v Regionální lize mužů a potěšili oko nejednoho domácího fanouška krásnými akcemi na vysoké úrovni.

Velké poděkování patří pořadatelům, bez kterých bychom tento domácí turnaj neodehráli, hráčům, rozhodčím, ale v neposlední řadě Vám, Vám všem, co jste přišli podpořit mohelnické plejery v boji o přední příčky celé soutěže. Děkujeme.