Áčko totálně propadlo. Nejhorší víkend v sezóně. Jeden bod ze šesti. Co se stalo?

Muži A
 Zveřejněno 16.12.2019 22:04

Předvánoční florbalový shon byl doplněn i tím florbalovým. Naše Áčko totiž hrálo hned dva zápasy. V sobotu se na domácí půdě kluci střetli s Letohradem a v neděli vyzvali venku Mýto. Report z nevydařeného víkendu si přečtěte níže.

FBC LETOHRAD Orel Orlice 4:5

První víkendový zápas se dlouho zdál být pouhou formalitou. Soupeřem nám byl až devátý Letohrad. Do mače jsme vstoupili lépe a po první třetině jsme díky dvěma trefám Pudila vedli. Druhá třetina se vyvíjela podobně. Soupeře jsme i nadále přehrávali a zásluhou Zacha a Navrátila jsme vedli už 4:0. Potom jsme si ale zahráli na český ženský florbalový nároďák v zápase proti Švýcarsku. Ve třetí periodě jsme úplně vypadli z koncentrace a kvůli obrovským fatálům odcházíme domů s nepořízenou. Třetí třetinu jsme prohráli 0:5 a s konečným výsledkem 4:5, předvedenou hrou a ztrátou bodů tedy rozhodně nemůžeme být spokojeni. Ukázkový příklad našeho třetinového zmaru byl inkasovaný gól na 4:5 v čase 56:41. Letohradský Náhlík se nepochopitelně uvolnil u mantinelu a backhandem překvapil všechny, zvláště pak našeho goaliho, kterému poslal merunu na první kliku. Jediným pozitivem ze zpackaného zápasu je podpora publika, která byla neskutečná. Všech 71 diváků ukázalo, že umí podržet mohelnické florbalisty i ve chvílích, kdy se jim tedy opravdu nedaří. Mohel Letohrad, 4:5.

FTC Vysoké Mýto 5:6pn

V neděli nás čekalo ambiciózní Mýto. Tým, který poslední dobrou obírá o body favority a stoupá tabulkou si rozhodně nechtěl nechat ujít možnost získat mohelnický skalp. Zaplněna hala v Mýtu viděla strhující zápas. I když jsme to do poloviny špílu nebyli my, florbalový Bůh k nám byl alespoň trochu milosrdný. Ale začněme od začátku. Už v čase 00:57 se před 101 diváky blýsknul Dokoupil, který si od půlky našel mezírku v postoji brankáře domácích a otevřel skóre. Druhou branku přidal Sedmera, pak ovšem kontrovalo Mýto a do kabin se šlo za stavu 2:1. Hned v úvodu prostřední části přišlo vyrovnání, u čehož FTC nezůstalo. Naprosto tragicky hrající Mohelnici potrestali Novomýtští třemi rychlými góly a rázem to bylo 2:5. Po pátém gólu jsme se vzpamatovali a začali předvádět po dlouhé šňůře průměrných zápasů pěkný florbal. No, a to přineslo své ovoce, do přestávky jsme se zásluhou Havelky a Sourala přiblížili na dostřel. Nutno dodat, že Soural po kvalitní teči před hostujícím goalim zaznamenal první branku za A tým, gratulace. Po přestávce jsme to byli zase my, kdo tvořil hru a tlačil soupeře, ovšem z převahy jsme vydřeli jen srovnání. Je bohužel potřeba říct, že jsme ve třetí části spálili obrovské množství šancí, které mohly zápas otočit v náš prospěch. Do prodloužení se šlo opatrně. Pár velkých příležitostí sice na obou stranách bylo, ale oba brankáři podrželi své týmy. Po pěti minutách byla na řadě loterie, talentová soutěž. Na straně Mýta nájezd proměnil jen Unzeitig, za Mohelnici neprostřelil brankáře nikdo, a tak bonusový bod získává Mýto. Z Mýta tedy vezeme za prohru 5:6 po nájezdech jeden bod.

Nevíme, zda byl černý víkend zapříčiněn předchozím pátkem třináctého, či bylo něco ve vzduchu. Jedno ale víme jistě, naši chlapi si z proher chtějí vzít maximum a tuto situaci už neopakovat. Porážky nás vrací zpět na zem k tvrdé práci, protože před druhým Brnem máme náskok už jen třech bodů. Mohel tedy z víkendu bere jeden bod ze šesti možných. Další utkání naši chlapi odehrají příští týden v neděli na Mlýnské od 18:00. Všechny vás zveme na poslední utkání v roce 2019.