Áčko udrželo neporazitelnost! Doma si poradilo s Brnem.

Muži A
 Zveřejněno 06.11.2019 16:52

V neděli se na Mlýnské konal šlágr osmého kola Divize D. Do mohelnické svatyně zavítal druhý tým soutěže, Hornets Brno, aby si to s domácími rozdal o průběžné vedení v lize. Začněme nejprve jednou potěšující zprávou, a to, že do útrob našeho stadionu si našlo cestu 87 diváků, což je příjemné číslo.

Hornets Brno ZŠ Horní 9:7

První minuty naznačily, že to dneska bude opravdu souboj úctyhodných rozměrů. Aktivněji začalo Brno, a to, když úvodní tlak proměnilo v branku. V čase 7:56 si brněnský forward udělal našeho obránce a z bezprostřední blízkosti procedil míček za záda gólmana. Druhý back z obranné dvojice se ještě snažil situaci zachránit a míček z brankové čáry uklidit, ovšem nastřelil přesunujícího se brankáře, od kterého se balónek odrazil do naší brány. Pak se ale slova ujala první lajna, konkrétně dvakrát Šincl a dvakrát Sedmera. Tato dvojice otočila zápas a do šaten se šlo za stavu 4:1. Těsně před první sirénou byl ještě vyloučen mohelnický Nejezchleba, čehož chtělo Brno v druhé třetině řádně využít. Úvodní dvě minuty v prostřední periodě byly proto pro obranu okolo Haltmara opravdu perné. Naštěstí jsme se semkli a poctivě nebezpečné pasáže odbránili. Potom ale na řadu přišly mohelnické excesy, v čase 26:38 snižoval brněnský Janiczek. Téměř okamžitě přidal branku i hornetský Vašínek a Mohelnickým začalo být pořádně horko. Ochlazení atmosféry zařídil až Pudil, který se po chybě v rozehře Hornetů nemýlil. Další průběh, jako přes kopírák, zbytečné vyloučení Navrátila, brněnská přesilovka, tentokrát úspěšná. Mezi nohami Špičky a mezi rukou a tělem Haltmara dosvištěl míček až do sítě, 5:4. Pověstný kachní maskot Dušan, který si hověl po celou dobu utkání na střídačce opět zafungoval, a to, když Zach, donátor plyšového zvířete, dokázal dvakrát skórovat. Když se k němu přidal Nejezchleba, přiletěly rázem tři góly do soupeřovy brány a zápas vypadal rozhodnut, 8:4. Záhy po osmém gólu se asi Dušan opět přestal soustředit, a proto Brno snížilo. V čase 36:45 si back Hornetů Dobrovolný vysloužil pětiminutové vyloučení za nesmyslný faul a nás čekala první přesilovka v klání. Místo navýšení stavu nám bohužel do sítě proskočila další kulička. Po úniku se brněnskému forwardovi povedlo přehodit Haltmara a přispěchav Šalda nedokázal kotouč odpálit, nýbrž ho nechtěně zaparkoval do sítě, 8:6. Třetí třetina už byla hodně opatrná. Dokonce tak opatrná, že jsme chtěli hrát v šesti lidech v poli, a tak jsme za to byli po právu potrestáni. Dušan však při nás opět stál, a tak Brno nabídnutou příležitost nevyužilo. Čas 49:04, další trma vrma před mohelnickou svatyní, další série chyb, 8:7. Soupeř se přiblížil na rozdíl jediné branky, z čehož si ale vůbec nedělal hlavu Sedmera, který v čase 53:03 nekompromisně zavěsil, čímž dokonal hattrick, 9:7. Propuknutá radost byla tak velká, že při oslavě vstřelené branky se Šincl se Sedmerou srazili. První jmenovaný, kapitán týmu, obdržel od svého mladšího kolegy dělovku vedle slabin, což našeho Jirku skolilo k zemi. Trvalo dlouhé vteřiny, než se muž s číslem 36 zvednul z palubovky a za potlesku publika odkráčel na střídačku. I přes hru bez brankáře a obrovský tlak Hornetů se však hostům nepodařilo se zápasem něco udělat, a proto vítězíme 9:7 a stále držíme neporazitelnost. Nejlepším hráčem zápasu byl zvolen mladičký Sedmera, který k výhře přispěl třemi góly a jednou asistencí. Ligu vedeme s náskokem pěti bodů právě nad Brnem. Děkujeme všem hráčům, trenérům, pořadatelům, Dušanovi, ale i fantastickým fanouškům, kteří vytvořili bouřlivou a neopakovatelnou atmosféru. Příští mač odehrajeme v neděli s Dačicemi, tak nám držte palce!

Vyjádření trenéra Mohelnice Radima Lukase:

„Dneska jsme mohli vidět kvalitní souboj o první místo, který jsme se štěstím vyhráli. Soupeři děkujeme za férové utkání a těšíme se do Brna.“