Áčko veze z Nového Veselí tři body a stále kraluje Divizi D!

Muži A
 Zveřejněno 12.11.2019 17:33

V neděli večer si to mužské Áčko namířilo do dalekého Nového Veselí, aby se střetlo s týmem z ještě vzdálenějšího města, s Dačicemi. Dačice svůj domácí zápas doma rozhodně nehráli, Nové Veselí je od sídla Centropenu vzdáleno přes 80 kilometrů, což nepomohlo atmosféře zápasu. Do házenkářské haly si našlo cestu jen pět diváků, což nás bohužel na od házenkářského lepidla ulepeném povrchu nedokázalo namotivovat k lepšímu výkonu.

TJ Centropen Dačice 8:4

Do Nového Veselí jsme vinou rozsáhlé marodky cestovali jen na dvě lajny. Pro nás pozitivním zjištěním byl fakt, že ani soupeř do městysu severně od Jihlavy nedovezl třetí lajnu. I přes početní deficit jsme do utkání vlétli. V čase 1:11 a 2:36 se trefil Sedmera. K němu se přidal v čase 6:28 a 11:39 Šincl. Zápas se zdál být rozhodnut. Pod milnou představou vyhraného špílu jsme přestali hrát. Ještě v první třetině jsme začali fatálně chybovat v obraně, což musel hasit Haltmar. Ten kapituloval až po zbytečné skrumáži před naší bránou, čas 19:16, 4:1. Druhou třetinu jsme prospali. Když už byl někdo při chuti, vyřešil to brankář domácích, který si byl ve své kleci jistý. Mohelnickou bídu a zmar v druhé periodě Dačice využili hned dvakrát. Exemplárním případem našeho výkonu by mohl být třetí soupeřův gól. Míček totiž po teči obránce obletěl všechny a všechno a zaplul do vzdálenější šibenice naší svatyně, 4:3. Šincl si sem však přijel pro hattrick. To ukázal, když v čase 47:36 zpracoval míček a poslal ho nad nohu góloše domácích, 5:3. Pak jsme se ale dočkali dalšího mohelnického výpadku, bídy a šedě. Jen třináct vteřin totiž čekal Centropen na odpověď, 5:4. V čase 52:38 si ale Mohelnice vybrala všechno štěstí, které jí bylo na dnešní zápas přiděleno. To Nitsche z poloviny nahodil na bránu a kotouč doskákal až za záda do té doby fantasticky lapajícího brankáře, 6:4. Domácí si potom vzali oddechový čas a po poradě se smyčka okolo mohelnické brány začala utahovat. Jistý Haltmar ovšem nedovolil Dačicím skórovat, co víc, poradil si i s nařízeným trestným střílením způsobem sobě vlastním. FBC se navíc podařilo v poslední minutě zásluhou Pudila a Zacha dvakrát skórovat, a tak upravit konečný stav utkání na 8:4 pro mužstvo z Olomouckého kraje. Z Nového Veselí tedy vezeme tři body a stále vedeme Divizi D. Na druhé Brno máme pět bodů. Super!

Vyjádření trenéra Mohelnice pana Tomáše Dokoupila:

„Po dobrém vstupu do utkání jsme polevili, a nechali jsme domácí dotáhnout na rozdíl jediné branky. Trochu hektický závěr jsme otočili v náš prospěch a odvážíme si tak 3 body. Děkuji.“