Áčku končí sezóna. DOMA dvakrát nestačilo na Plzeň a v Play up vypadává v prvním kole.

Muži A
 Zveřejněno 11.03.2020 14:59

Dva domácí zápasy, série s Plzní. Takový byl uplynulý víkend pro mohelnické Muže A. Ti se v sobotu od 18:30 a v neděli od 14:30 na Mlýnské porvali o rozhodující body prvního kola play up. A jak nám to vyšlo?

FBŠ SLAVIA Fat Pipe Plzeň 4:6

Plzeň dorazila do Mohelnice za stavu 1:1 na zápasy. Po dlouhé a vyčerpávající cestě vlakem ale byl soupeř dobře připraven. Na halu si našlo cestu 136 diváků, což slibovalo parádní herní zážitek. Už z kraje zápasu se prosadila Plzeň. Hned první střela na bránu skončila za Haltmarovými zády. Ten neměl šanci na backhand z brankoviště reagovat. Jenže potom se probudilo mohelnické útočné duo. Zach a Sedmera si vyměnili míček a první jmenovaný zakončoval do odkryté klece, 1:1. Záhy na to si vzala Plzeň vedení zpět. Čas 8:25 a zbytečné vyloučení Sedmery, následná přesilová hra a housle pro brankáře domácích, 1:3. Pak přišlo vyloučení na straně Plzně, čehož neváhal využít kapitán Mohelnice Pudil. Ten nevybíravě vymetl prostor u první tyčky Cislerovy brány a bylo sníženo. Začátek třetiny byl jako na koni. Skórovala Plzeň i Mohelnice a stále to bylo o gól. Poté přišla série přesilovek pro tým v modrých dresech, ale bohužel, nedokázali jsme využít nabídnuté příležitosti. Nutno dodat, že vedle školáckých chyb v obraně bylo nezužitkování přesilovek jeden z faktorů neúspěchu. Čas 52:22, totální kiks při vlastní přesilovce a inkasovaná branka. Musíme zmínit, že jsme oproti Plzni hráli jen na dvě lajny, což nás vyčerpalo a produkování většího množství chyb bylo pochopitelné, ovšem zamrzí to. Pak jsme se snažili o vyrovnání, co to šlo, ale výsledkem byla jen obdržená branka do prázdné svatyně deset vteřin před koncem. Tento zápas prohráváme 4:6 a začíná nám téct do bot. Věděli jsme, že v neděli musíme vyhrát!

FBŠ SLAVIA Fat Pipe Plzeň 4:5

Rozhodující zápas. Dnes Mohelnice musela vyhrát, jestli chtěla protáhnout sérii až do Plzně. Vše nasvědčovalo tomu, že se nám to podaří. Po gólu Zacha a proměněném nájezdu Sedmery jsme vedli 2:0. Ve druhé třetině nás zase zradily chyby v obraně. Místy jsme nestíhali tempo Plzně, a jako zázrakem jsme nedostali ve druhé periodě více gólů. Porazil a Baroch v dresu Slavie srovnali na 2:2. V čase 32:09 odpovídal Zach a do šatny jsme šli s jednogólovým vedením. Jenže ve třetí periodě došly síly. Během třiceti vteřin vyrovnal Šimeček, následně uzmul vedení na stranu Plzně Pilík. I přes obrovský tlak na svatyni chráněnou hostujícím Dolákem se to nepodařilo. Oponent ubránil hubený náskok a může slavit postup do druhého kola Play up. Pro nás sezóna končí. Škoda.

Nyní si můžete netradičně přečíst vyjádření trenéra Plzně Lukáše Kubince k nedělnímu zápasu a celé sérii:

„Předně bych zhodnotil dnešní zápas, který byl opět o dobývání branky, od druhé třetiny jsme zjednodušili hru a dodržovali principy, které jsme si řekli. Výhodou také bylo, že včera i dneska jsme 50 minut zápasu odehráli na 3 lajny, takže jsme měli síly v závěru. Co se týče celé série, tak musím velmi pochválit přístup Mohelnice obecně k florbalu, velmi fér zápasy, neskutečná disciplína. Na to od nás z regionu nejsme zvyklí, tady "tiše" závidím. I přes nemalou vzdálenost jsem rád, že jsme mohli změřit síly právě s místními. Díky. Také bych chtěl poděkovat opět fanouškům, dneska už nezapomenu i ty naše, kteří vážili cestu až z Ostravy. Byl to moc fajn víkend :) Děkuji svým hráčům za týmovost, kterou prokázali ve všech zápasem. Těšíme se na pokračování bojů o NL.“