Béčko bere dvě remízy. Plichtový zachránce Junek úřadoval!

Muži B
 Zveřejněno 09.03.2020 21:46

Víkendový turnaj odehráli i Muži B. Rezerva se v domácím prostředí rvala o medailové příčky Olomoucké ligy mužů. Soupeřem jim na Mlýnské byla Litovel a Přerov.

FBC TJ TATRAN LITOVEL 3:3

Ranní utkání mělo papírového favorita, Mohelnici. Litovel je předposlední a aspiruje na sestup o patro níž. Liga je ale tak vyrovnaná, že o překvapení není nouze. Svou pouť dnešním dnem lépe započali domácí. V čase 10:15 se prosadil Navrátil za asistence Brulíka a bylo to 1:0. Necelou minutu na to Litovel odpověděla a strany se měnily za srovnaného stavu. Ve třetí periodě otáčel vývoj utkání tatranský Mikulka. Ani tentokrát na sebe vyrovnání nedalo dlouho čekat. Na mohelnického florbalového štamgastu Davida Junka je třeba si dávat bacha. Prostor v útočném pásmu je mu vlastní, což okusil i goalie tělovýchovné jednoty, 2:2. Litovel si záhy vzala vedení na svou stranu, ale potom se opět projevil náš starý známý Juna. Čas 35:25, spolupráce Juna Dočekal zajistila smírný výsledek. Bod za remízu 3:3 bereme.

IBK Bisons Přerov 6:6

Další zápas, další příběh. Tentokrát se našim postavil tým z Přerova, který je pod drobnohledem celého kraje, neboť za něj nastupuje youtuberská florbalová hvězda Charlie Greenberg. Ten proti naší Rezervě nastoupil netradičně v hráčském, ovšem kanadské body se mu dnes vyhnuly. Jeho spoluhráči nám však dokázali šestkrát pořádně zatopit, ale začněme popořadě. První třetinu si přivlastnili Bizoni. Ve druhé ale otevíral mohelnické konto Navrátil. Následovali ho Brulík, Petruška a opět Navrátil. IBK si ale nenechalo nic líbit, do přestávky na světelné tabuli svítilo skóre 4:3. Do poslední periody vstoupili lépe hosté. Přerovský expres slepil dvě golasa a otočil zápas. Odpověď od Dočekala na sebe nenechala dlouho čekat, ovšem soupeř byl nekompromisní a opět skóroval. Jako zachránce mohelnického bodu se opět projevil Junek a necelých sedm minut do konce srovnal na 6:6.

Béčko z víkendu bere jen dva body. V tabulce je čtvrté a stále může pomýšlet na vyšší příčky zajišťující postup do Regionální ligy. Jak se našim příště povede? Uvidíme.

Trenér Tomáš Berka děkuje svým svěřencům za předvedený výkon.