Logo klubu
Skip to content

Béčko bylo doma poloviční. S Asperem prohrálo, Hranice porazilo nejtěsnějším rozdílem.


 Muži B   
 Zveřejněno 18.12.2019 22:01

V neděli si naše Béčko zahrálo na domácí palubovce. V brzkých ranních hodinách jsme vyzvali desátý Asper B. Odpoledne jsme se utkali s vedoucím týmem Olomoucké ligy mužů, s Hranicemi B. Jak jsme si vedli?

FbC Asper Šumperk B 4:6

V devět hodin ráno jsme zahájili celý dnešní turnaj. Asper posílený o pár hráčů svého A týmu se s námi nemazlil. Se soupeřem jsme se po celou dobu špílu přetahovali, ale vinou osobních chyb v obranné fázi jsme nakonec inkasovali o dva góly více. Závěrečný tlak zhatil až šestý gól do naší sítě, přesně dvacet devět vteřin před závěrečnou sirénou. Za zmínku stojí premiérová trefa Martina Novotného, bratra na mohelnické palubovce známějšího Tomáše. Právě Martin, který se tuto sezónu vrátil do modročerného dresu, v tomto mači otevřel skóre, což pro něj krom ovací celé tribuny znamená i povinnost přinést na jeden z teambuildingů nějaké to gólové zápisné.

FBC Hranice B 5:4

Po prohraném špílu s Asperem, jenž papírově přisliboval jinačí výsledek, jsme byli pochopitelně zklamaní. Nálada v manšaftu nebyla ideální, ale i tak se naše Rezerva dokázala semknout, zamakat, a výsledek se nakonec dostavil. Po obědě nás o body chtěly obrat vedoucí Hranice. Úvodní třetina se nám nepovedla, Hranice využily dvě přesilovky a my jsme prohrávali 0:2. Ve druhé periodě jsme zabrali a vyrovnání na sebe nenechalo dlouho čekat. Nejprve se trefil Nejezchleba, potom skóroval další navrátilec do mohelnického dresu Šula. Hranice však do sirény dokázali kontrovat. V poslední části se strhla přestřelka, nejprve srovnal Šula, pak odpověděly Hranice. Následně si vzal slovo Junek, který s asistencí Dunovského opět srovnal krok. Necelé dvě minuty do konce. Domácí coach Berka si bere oddechový čas. Shluk modročerných se sbíhá kolem svého trenéra. Ten několika rychlými gesty, slovy a pohyby určuje onu pětku, která půjde na palubovku. Závěrem dodává poslední pokyn: “Prostě tam dejte gól!” A tak se i stalo. Čas 38:23, skvěle odbráněná situace, následný útok, zakončující Nejezchleba, stav 5:4. Hranice odvolaly brankáře a zkusili risk, což ale vyrovnání nepřineslo. Výsledkem byl pokus o sedmý gól do sítě Hranických, ovšem po faulu bylo nařízeno trestné střílení. K němu se postavil David Junek. Ten si ale spletl sport a do balónku kopnul, což pravidla nepovolují. A tak místo kanadského bodu z proměněného nájezdu zbylo jen gesto zmaru a hlava v dlaních. A to bylo z mače vše. Mohel vítězí 5:4 a připisuje si cenný skalp a tři body. Trenér Berka děkuje svým svěřencům za bojovnost a obětavost po celou dobu turnaje.


Obrázky k článku
Card image

Autor článku

Jakub Haltmar

Sdílet článek na sociálních sítích

Hlavní partneři

Partneři