Béčko dohrávalo v Litovli, Prostějov však porazit nedokázalo

Muži B
 Zveřejněno 18.11.2018 22:48

V neděli 18. listopadu se mužská rezerva posílená o juniory a hráče A mužstva vydala do Litovle, kde dohrávala odložený zápas s FBC Playmakers Prostějov. Zvládli chlapi a žena zápas s předposledním týmem soutěže a dokázali se výhrou odlepit ode dna tabulky? Dočtete se v následujících řádcích.

FBC Playmakers Prostějov 5:6

První třetina začala lépe pro tým ze severnějšího z obou měst. Za naše Béčko minutu po začátku přesně zakončenou kombinací skóroval kapitán A mužstva Tomáš Pudil. Prostějovští na sebe nenechali dlouho čekat a za 2 minuty vyrovnali. Potom následovala dlouhá, několika minutová, část bez zajímavějších akcí, snad jen krom tutovek Dočekala, Nejezchleby a Pudila. Třetí jmenovaný byl soupeřem na polovině v čase 10:03 poslán k zemi a zápas pro nejproduktivnějšího hráče A mužstva po obnoveném zranění kotníku bohužel skončil. Do konce třetiny se trefil už jen junior Navrátil a stanovil skóre na 2:1. Druhou periodu jsme začali aktivněji, soupeře jsme doslova „ždímali“, avšak jako „odměnu“ jsme inkasovali, když po dalekonosné střele málem protrhl síťku hostující Pekař, nutno dodat, že toho náš brankář viděl pramálo. Ve 23. minutě však Nejezchleba s velkou porcí štěstí proměnil rozehranou „standartku“ a poslal Mohelnici do vedení 3:2. Playmakeři po střele od mantinelu a teči před bránou na vyrovnání potřebovali jen půl minuty. Nejezchleba přidal těsně před přestávkou ještě jednu trefu, kvalitně umístěnou, a určil tak stav po druhé části na 4:3 pro Mohelnici. Na začátku poslední třináctiminutovky k nelibosti domácích příznivců Prostějov po samostatném úniku srovnal krok, ale to vůbec „nedělalo hlavu“ Dunovskému, který nepohrdnul nahrávce do prázdné od Dočekala, jenž předtím prokličkoval celou obranou okresního města. Vedení jsme ovšem nedokázali udržet, po gólu ze středu hřiště a trefě z přesilovky prohráváme „špíl“ v poměru 5:6 a stále zůstáváme v Olomoucké lize mužů se 3 body poslední. Stále lepší výkony naší rezervy, krásné akce, góly, to vše páni a dáma zvládají. Jediné, co jim zatím chybí je to proslulé florbalové „štěstí“, aby jejich snažení bylo proměněno v bodový zisk.

Reportáž zakončuji slovy jediné ženy v B týmu, Kláry Strupkové, hodnotící celý zápas:

„Bohužel neumíme dotáhnout zápas do vítězného konce. Byl to dynamický zápas plný šancí a gólů. Škoda, měli jsme na ně!“