Béčko veze z Kostelce tři body. Litovel padla, s Libinou jsme prohráli.

Muži B
 Zveřejněno 22.09.2019 23:19

V sobotu 21. září se mužský B tým vydal na první utkání v sezóně do Kostelce na Hané, kde ho čekal Litovel a Libina. Sestava omlazená juniory, posílená hráči A týmu a ozvláštněná novými posilami do řad Rezervy se porvala o úvodní body do tabulky Olomoucké ligy mužů.

FBC TJ TATRAN LITOVEL 10:7

První utkání jsme začali ambiciózně. Po úvodní třetině jsme vedli již 3:0 a vše nasvědčovalo tomu, že si s tímto mačem bez problému poradíme. Herní projev byl na první ostrý start v ročníku více než solidní, dařilo se nám přehrávat soupeře jak na naší, tak na jeho polovině. Litovel však dokázala hrozit z rychlých breaků, které se nám postupem zápasu stávaly osudné. Když jsme v čase 17:47 po zbytečné chybě inkasovali ve vlastní přesilovce, zdálo se nám to jako nepodstatná větvička v naší cestě za třemi body. Bohužel jsme byli ukolébáni relativně hladkým průběhem a ve třetí třetině se Litovel dokonce dotáhla na rozdíl jediného gólu, na 8:7. My jsme naštěstí žádné drama nepřipustili a zápas dotáhli do vítězného konce, tedy na 10:7. Jednou ze zajímavostí utkání byl první start nové mohelnické posily. Druhou polovinu utkání si totiž vyzkoušela brankářka Tereza Zemková, která se v Mohelnici uvedla více než dobře. Mužstvo podržela skvělými zákroky a nejenom díky ní si Rezerva připisuje první tři body v sezóně!

FBC Beerboys TJ Libina 7:8

Druhý zápas byl ve vyšším tempu než ten předchozí. První dvě třetiny jsme se bohužel prezentovali hrou plnou osobních chyb a minel, což soupeř dokázal trestat. V seznamovací třináctiminutovce jsme se s Libinou přetahovali o jednobrankové vedení. Nakonec jsme úvodní periodu zakončili s náskokem jedné přesné trefy. Druhá třetina pro nás bohužel byla osudná. Nedařilo se nám, osobní chyby eskalovaly v hrubky a my jsme vytahovali jeden míček ze sítě za druhým. Klišé sportovních novinářů: „měli jsme v obraně den otevřených dveří“ na druhou třetinu naprosto sedělo. Více než zajímavý byl šestý gól Libiny, kdy si špíler z klubu mezi Šumperkem a Uničovem poradil s naší obranou a brankářem přímo zpoza brány, když předvedl parádní freestyle, čímž všem osmi platícím divákům ozvláštnil pobyt ve florbalovém svatostánku. I když jsme po druhé siréně prohrávali 4:8, nic jsme nezabalili. Stále jsme v hlavách zůstávali soustředěni a koncentrováni na důležité střetnutí. Po několika taktických pokynech během pauzy jsme předvedli parádní finish, třetí část jsme vyhráli 3:0. Stíhací jízdu jsme bohužel zakončili jednu přesnou trefu před cílem, a tak výborné utkání prohráváme o gól, 7:8. Soupeři děkujeme za nasazení, tento zápas nás v naší florbalové cestě hodně posunul, neboť nám poskytnul spoustu nových zkušeností i poznatků, které uplatníme v tréninkové praxi a přetavíme je hned v příštím turnaji na hřiště.

Představení rezervy bylo více než uspokojivé. Kluci a holky makali, oba mače si užili a nyní se opět vrací k tvrdé práci. Děkujeme všem hráčům za vzornou reprezentaci klubu a předvedené výkony!