Logo klubu
Skip to content

Béčko z Hranic nepřivezlo ani bod. Nestačilo na Droždín ani Libinu.


 Muži B   
 Zveřejněno 23.12.2018 19:59

Mužský B tým, který se stále nachází na posledním místě ligy se vydal v sobotu 22. prosince do Hranic, aby se zde pokusil odlepit ode dna tabulky. Jak chlapi zvládli zápasy proti Droždínu a Libině se dozvíte v následujících řádcích.

FBC Droždín 2:5

Celý den byl pro Mohelnici jako začarovaný. Už na cestě do Hranic jedno z aut, ve kterém cestovali naši hráči, špatně odbočilo a jelo směrem do Brna. První zápas naštěstí chlapi stihli, ale s absencí kvalitního rozcvičení a rozběhání, což bylo bohužel jedním z rozdílových faktorů celého zápasu. Soupeř hned od začátku využil své početní přesily na lavičce a vlétnul na nás, napadal a hrál v obrovském tempu. I přes to, že jsme měli míček po většinu času na holi, tak jsme si nedokázali vytvořit šance, trefit bránu, či dokonce skórovat. Droždín dokázal využít breakové situace, a proto po první třetině vedl 3:0. Hned v úvodu druhé části jsme inkasovali počtvrté a vše vypadalo ztraceně. Druhým smolným momentem dneška byl gól Petrušky, který sice vsítil regulérní branku, ale kvůli chybě v elektronickém zápisu chyběl na soupisce našeho týmu. Branka byla nakonec po domluvě s rozhodčími a Droždínem uznána, připsána jediné ženě v našem týmu Klárce Strupkové, ale Petruška bohužel musel do šatny. Gól nás povzbudil, my jsme začali hrát naši hru a na začátku třetí třetiny jsme skórovali podruhé. To bylo bohužel z našich hokejek vše a po pátém gólu inkasovaném při hře bez brankáře z tohoto prohraného zápas v poměru 2:5 nepřipisujeme ani bod.

K zápasu se vyjádřil brankář Dominik Hejný, který si v mohelnickém dresu odbyl premiéru:

„Bohužel se nám nepovedla první třetina, kdy jsme inkasovali 3 branky v krátkém sledu, a potom jsme už jen dotahovali. Na druhou třetinu jsme změnili taktiku a začali jsme s Droždínem držet krok. Soupeř se nedostával do tolika šancí, ale i přesto dokázal zvýšit vedení na 0:4. Nakonec se nám podařilo snížit na rozdíl dvou branek, ale to už bylo od nás vše. Pátou branku jsme inkasovali v powerplay. Celkově jsme měli v tomto zápasu problém trefit bránu, a podle toho taky bohužel vypadalo skóre. Děkuji za zápas a šanci zachytat si v mohelnickém klubu.“

FBC Beerboys TJ Libina 8:9

V druhém zápase nás čekal vedoucí celek soutěže. Ikdyž se setkali soupeři z obou konců tabulky, hrál se otevřený, běhavý florbal plný šancí na obou stranách. Gólovou přestřelku, ve které gólmani museli lovit míčky zpoza svých zad celkem 17krát, dovedla do vítězného konce Libina hlavně kvůli důrazu, větší přesnosti střelby, a hlavně komunikaci na hřišti, jež v našem celku poněkud vázla. I přes prohru 8:9 zklamaní být nemusíme, protože jsme předvedli bojovný výkon a nemusíme se za nic stydět.

Po dvou prohrách Béčko v Hranicích vyšlo bodově naprázdno a nadále zůstává se 3 body poslední v Olomoucké lize mužů. My doufáme, že v novém roce 2019 se na mohelnickou stranu přikloní konečně to takzvané florbalové štěstí, začne padat více gólů, zúročí se dřina na trénincích a my urveme nějaké body, díky kterým se vyhoupneme minimálně do středu tabulky soutěže.


Obrázky k článku
Card image

Autor článku

Jakub Haltmar

Sdílet článek na sociálních sítích

Hlavní partneři

Partneři