Béčko ze Šumperka veze 4 body a ostatním je na dostřel!

Muži B
 Zveřejněno 13.01.2019 18:58

V sobotu 12. ledna se mužská rezerva vydala na cestu do Šumperka, aby zde odehrála zápas proti JAMAJCE KOJETÍNU a FBS Olomouci C. Společně s týmem do Šumperka odcestoval také nový asistent trenéra Jiří Šincl. Zvládli chlapi oba zápasy a připsali si body do tabulky, kde se před tímto kolem soutěže nacházeli na posledním místě se 3 body?

JAMAJKA KOJETÍN 4:4

V prvním zápase hracího kola nás čekala JAMAJKA KOJETÍN. Tento tým byl technicky méně vybavený, ale o to běhavější a důraznější, což nám dělalo problémy. Důraz jsme zbytečně opláceli, až za hranicí pravidel, a proto jsme byli častokrát nesmyslně vylučováni. Hned v třicáté čtvrté vteřině utkání jsme inkasovali, avšak skóre se nám ke konci třetiny podařilo dorovnat. Druhá perioda byla zajímavá jen sérií vyloučení. Do třetí části jsme vstupovali za stavu 1:1 a po nesmyslném faulu hrajícího trenéra Tomáše Berky jsme hráli pětiminutové oslabení. To Jamajčani po dalším vyloučení Dunovského, tudíž se hrálo 5 na 3, využili beze zbytku. Tři přesné trefy jako tři hřebíčky do mohelnické rakve. Avšak i za tohohle stavu se naši chlapi a žena nesložili a makali dál. Zúročili hodiny v hale navíc, taktické zkušenosti trenérského týmu a v neposlední řadě kolektiv stmelený na téměř každotýdenních teambuildingových akcích, a se zápasem dokázali něco udělat. Během posledních 4 minut dokázali zápas vyrovnat a z nervy drásajícího mače, který prohráli jen vlastní hloupostí, si odnést cenný bod.

FBS Olomouc C 10:4

Druhý zápas proti C týmu divizní Olomouce se nesl v poklidnějším duchu. Od samého začátku jsme kontrovali hru. Ovšem i tak si soupeř vytvořil nemálo šancí, především z breaků, jež musel hasit fantastický Hejný v naší bráně. Jako minulý týden v A týmu, tak i dnes předvedl famózní výkon a co nechytil on, to spolehlivě pokryla branková konstrukce, kterou si dnes postavil opravdu dobře. Po druhé třetině na světelné tabuli svítil stav 6:0 pro naše barvy, což ovšem od obou týmů nebylo vše. Realizační tým v čele se Šinclem předvedl geniální tah, a to, když poslal v obraně hrajícího Junka dopředu a ten zúročil své zkušenosti z mládežnických let, kde vždy zářil. Zářil i dnes dvěma góly a jednou asistencí. Nula pro skvěle chytajícího Hejného bohužel nebyla realitou, nakonec byl překonán čtyřikrát. Béčko ale ukázalo, že umisťování kuličky do domečku jim jde. Do olomoucké svatyně dopravili míček celkově desetkrát a po výhře 10:4 si připisují tříbodový zisk.

Béčko tedy po výhře a remíze veze ze Šumperka 4 body. V Olomoucké lize mužů sice stále zůstává poslední, ale k soupeřům už je na dostřel, konkrétně na jeden bod k desátému Prostějovu. Spokojenost, či dokonce mírné veselí je proto na místě.