Logo klubu
Skip to content

Desátá výhra v řadě! Muži připisují další body, tentokrát porazili Litomyšl.


 Muži A   
 Zveřejněno 24.11.2019 18:37

V sobotu večer muži na Mlýnské přivítali čtvrtý tým v Divizi D, Litomyšl. Litomyšl přijela do Mohelnice s dvouzápasovou sérií porážek. Dokázal hostující tým řadu proher protrhnout, nebo si Mohelnice dokráčela pro desáté vítězství v řadě?

FLORBAL LITOMYŠL 12:10

Na začátku utkání ještě nikdo netušil, že z poklidného zápasu se velmi rychle stane přestřelka. První slovo měla Litomyšl, a to, když akci 3 na 2 po střele a následné dorážce zužitkoval Háp. Mohelnice na sebe nenechala dlouho čekat. Havelka došprtnul kotouč do poloprázdné brány a bylo vyrovnáno. Potom si dvakrát vzal slovo Sedmera, zejména jeho druhý gól byl pohledný, vymetené víčko, a rázem jsme vedli 3:1. Stav bohužel nevydržel dlouho, protože Haltmarovi propadla střela ze střední vzdálenosti do sítě. Do přestávky jsme ještě uskočili do trháku 5:2, ovšem Litomyšl dvěma kontry zúročila své snahy. Třicet dva vteřin před sirénou zvýšil Pudil, 6:4. Pro Mohel pověstně špatná druhá část ale nebyla z hlediska modročerných tak tragická, Pudil, Sedmera, Heller, Zach, no a bylo to 10:4. Vymetením pavučinek z Haltmarovy svatyně v přesilovce se však Litomyšl opět přiblížila, 10:5. Do pauzy ještě zvyšoval Šalda, 11:5. V poslední periodě jsme mimořádně povedený herní projev zahodili, což nás skoro stálo zápas. V čase 42:54 byl vyloučen mohelnický Heller za nesportovní chování a s našimi chlapy to šlo z kopce. Zach sice záhy na to přidal dvanáctou trefu, ale Litomyšl přiložila pod kotel. Hosté velmi často zavírali domácí na jejich polovině a vyvíjeli neustálý tlak na mohelnickou bránu. Ta stála pevně jako skála a hrdě pojímala ataky. Oponent přidal dva rychlé góly a rázem to bylo 12:7. Vyjukaná Mohelnice nedokázala reagovat, čehož se Litomyšl nebála využít a v čase 56:05 to bylo 12:8. Při následné hře bez brankáře ještě kluci z Čech přidali další dvě branky, ale na body v zápase to nestačilo. Čtvrtý chycený nájezd v divizních špílech si připisuje Haltmar, na kterého dnes letělo 67 projektilů. To je úctyhodné číslo, ne? Za velmi slibný výkon v první i druhé periodě a za tragicky nezvládnutou třetí část ale bereme plný počet kuliček. Třemi body upevňujeme pozici na čele Divize D a přesně v polovině soutěže ještě neznáme hořkost divizní porážky. Dobrá práce chlapi!

Vyjádření trenéra domácích:

Očekávali jsme dneska kvalitní florko. Z naší strany jsme se snažili předvést náš herní projev pro diváky, bohužel okolnosti na hřišti byly proti nám. I když jsme dvakrát zaváhali, zápas jsme dovedli do vítězného konce. Soupeři a fanouškům děkujeme a těšíme se na sobotu na další domácí utkání."


Obrázky k článku
Card image

Autor článku

Jakub Haltmar

Sdílet článek na sociálních sítích

Hlavní partneři

Partneři