Domácí záchranářský souboj Rezerva zvládla, připisuje 6 bodů!

Muži B
 Zveřejněno 17.03.2019 18:55

Tuto neděli naše rezerva odehrála domácí turnaj Olomoucké ligy mužů, ze kterého pro myšlenku na záchranu v soutěži potřebovala nutně vyválčit plný počet bodů. Dnešními soupeři jim byla Litovel a Prostějov, oba týmy ze spodní části tabulky. Jak si chlapi vedli? Vše v článku.

FBC TJ TATRAN LITOVEL 8:1

V prvním utkání jsme vyzvali do té doby osmou Litovel, která si s 19 body jistila nesestupové pole. Litovelští zřejmě čekali lehký zápas, ale kádr doplněný o juniory, kteří přišli Rezervě pomoct se záchranou, Tatran zaskočil. Když v čase 2:46 Dočekal samostatnou akcí otevíral skóre ještě nikdo nečekal tak hladký průběh utkání. Do konce třetiny dokázal ještě navýšit náskok junior Sedmera po nahrávce od taktéž juniora Heidenreicha. Ve druhé periodě jsme přidali další tři góly a Litovel byla na ručník. Po oddechovém čase Tatranu se naše střelecká fazóna bohužel ztratila a Litovel dokázala odpovědět, 5:1. Po celou dobu třetí části jsme si však náskok hlídali a šetřili síly na další těžké utkání. Celkový gólový účet po zápase činil z naší strany 8 branek oproti jen jedné přesné trefě soupeře.

FBC Playmakers Prostějov 9:4

Ve druhém domácím mači jsme se střetli s Prostějovem. Playmakeři okupující předposlední pozici v tabulce si výhrou chtěli pojistit další sezónu v Olomoucké lize, ale naši chlapci a chlapi byli proti. Z posledního místa jsme totiž na udržení nesestupových nadějí potřebovali vyhrát. Hned od první minuty jsme naši vizi začali plnit a šli jsme do vedení, protože v trma vrma před bránou se skvěle vyznal Junek. Pak ale diváci v naší aréně viděli aktivnější hru Playmakerů, jež často ústila v závary před bránou Hejného. Ten ale naštěstí předváděl svou gólmanskou extra třídu a držel Mohelnici v utkání. Celé prostějovské snažení však vyústilo ve vyrovnání, protože jeden z Playmakerů se nerozpakoval a o tyč si připsal čárku do kanadského bodování. Do konce třetiny se soupeř stihl trefit ještě jednou a my poprvé v mači prohrávali. Pak už však zápas patřil našim barvám, nejprve srovnal Nejezchleba, potom mířil přesně Bílek, Sedmera a znovu Nejezchleba. Za stavu 5:2, kdy už se špíl zdál být rozhodnutý, Playmakeři ukázali svou sílu, a tak zvaným slepencem, tedy dvěma rychlými góly, snížili na rozdíl jediné branky. Pak se na palubovce ukázal mazák Dočekal a vrátil Mohelnici dvoubrankové vedení. Ve třetí třetině nápor hostí opadl, my jsme už jen kontrolovali vývoj utkání a nasázeli další tři góly, což nám přineslo další krásné tři body, celkově tedy šest z celého hracího dne. Svými výkony se posouváme už jen jeden bod za předposlední Prostějov a stále živíme šanci na záchranu soutěže. Do karet nám hraje fakt, že máme stále ještě před sebou o dva zápasy více než zmiňovaný soupeř z Hané.

Za celý herní den děkujeme pořadatelům, rozhodčím i hráčům, a také Vám, kteří jste na Mlýnskou přišli vytvořit dechberoucí atmosféru. Děkujeme.