Dorost po parádních výkonech bohužel jede z Olomouce bez bodu.

Dorost
 Zveřejněno 23.09.2019 15:37

Nedělní odpoledne se pro dorostence neslo v duchu prvního turnaje 2. ligy dorostenců v ročníku 2019/2020. Do Olomouce se tým pod trenérskou rukou Josefa Dočekala vydal vstříc tradičním soupeřům. V prvním utkání kluci změřili síly s Prostějovem a ve druhém střetnutí je čekalo tradiční derby, tedy Uničov. Jak si Mohelnice v tvrdé konkurenci vedla?

SK K2 Prostějov 3:10

Jako první soupeř v sezóně nám byl nalosován Prostějov. Střetnutí silného soupeře z Hané a našeho mužstva sliboval kvalitní mač. Tento špíl byl pro mnohé z Mohelnice premiérovým v dorostenecké kategorii. Mírná nervozita se proto projevovala po celou dobu měření sil obou celků. Dorostenecký štamgasta Radek Weidinger si však z nervozity hlavu nedělal, když po úniku obráncům otevřel skóre. Pak ale přišla prostějovská smršť gólových akcí, kvůli kterým na straně světelné tabule Hanáků přibylo pět gólů. My jsme dokázali odpovědět jen z hole Matěje Beneše a upravit tak na 2:5. V prvních minutách třetí třetiny Prostějov přidal dva rychlé góly, které nás zlomily a jinak poměrně vyrovnaný zápas překlopily na stranu Prostějova. Třetí mohelnický gól do sítě oponenta přidal Bubela, leč to bylo z našich holí vše. I přesto, že jsme se soupeřem dvě třetiny drželi krok a jen v poslední části mírně propadli, odnášíme si desetigólový příděl. Prostějov tedy poráží mohelnické dorosty vysoko, 3:10.

FBC ZŠ Uničov 4:6

Druhé klání všem fanouškům na hale Rooseveltova nabídnulo ještě zajímavější zápas než ten s Prostějovem. Uničov do Olomouce přivezl to nejlepší, co měl k dispozici a jako vítěz minulého ročníku ligy byl v utkání mírným favoritem. Mohelničtí kluci se ale věhlasného protivníka nezalekli a předvedli parádní představení. Už v čase 2:20 Weidinger otevřel skóre, jenže potom přišly čtyři góly Uničova, které nám pomalu přivíraly bránu za bodovým ziskem. Ke konci druhé třetiny snížil na 2:4 Bubela. Bohužel hned po přestávce dokázal Uničov odpovědět a v přesilovce zvýšit na 2:5. Necelé dvě minuty potřeboval Bubela na odpověď, 3:5. Přesně po třiceti osmi vteřinách ale Uničov řekl své poslední slovo a přidal šestou trefu, jíž uničovský špíler Vachutka uzavřel hattrick. Naději vykřesal ještě Weidinger, ale to bylo vše. Mač tedy končí 4:6 ve prospěch Uničova. I přes prohru zaslouží celý tým pochvalu, kluci dřeli a úspěšně umazávali protivníkův náskok, což proti uničovskému týmu není nic jednoduchého. Vyzdvihnout je třeba trio Keprt, Weidinger, Bubela, které si vícekrát dokázalo parádní kombinací poradit s celou uničovskou pětkou.

Vyjádření trenéra dorostu Josefa Dočekala k zápasu s Uničovem:

„Zápas byl od začátku nahoru a dolů. Od startu jsme vedli, ale pak jsme rychle inkasovali a museli pracně dotahovat ztrátu. Tým i přes prohru musím pochválit. Kluci předvedli parádní výkon a makali až do konce. Děkuji za turnaj, borci!“

Po dvou prohrách se Mohelnice ve 2. lize dorostu nalézá na posledním místě. My klukům děkujeme za reprezentaci klubu a pevně věříme, že se od příštího turnaje budou pohybovat už jen ve vyšších vodách tabulky.