Dorost přivezl jen bod. Měření s rezervami prvoligových celků nevyšlo podle představ.

Dorost
 Zveřejněno 18.12.2019 22:44

V neděli se mužstvo dorostenců vydalo ke svému poslednímu turnaji v roce 2019. V Budišově nad Budišovkou trápící se tým čekali soupeři ze spodu tabulky. Naši dorosti byli před turnajem s osmi body až předposlední, změnilo se něco po víkendu?

FBS Olomouc B 1:4

Rezerva mužstva hrající 1. ligu dorostenců byla pro naše kluky pořádná výzva. Olomouc do Budišova přivezla i pár hráčů s prvoligovými zkušenostmi, a tak se bylo na co dívat. Olomouc poměrně rychle vedla a po celou dobu utkání náskok navyšovala. Vinou nedůrazu a chyb v obranné fázi měli Olomoučtí ulehčenou práci. Až několik málo minut před sirénou připravil olomouckého gólmana o čisté konto mohelnický Beneš, což ale bylo ze zápasu vše. Z obou stran opatrné a taktické utkání tedy vyhrává Olomouc B 1:4.

FBC Přerov B 3:3

Další zápas s rezervou prvoligového manšaftu, tentokrát s Přerovem. Papírové predikce napovídaly, že dnešní zápas dopadne jasně ve prospěch mohelnických barev. Jenže cesta za třemi body se nekonala. Pohodový špíl sice zezačátku naznačil Bubela, když otevřel skóre, pak ale Přerov vývoj mače otočil, 1:2. Ještě do druhé sirény naštěstí vyrovnal z přesilovky Hekele, pak ale přišel další kotouč za zády Pyšného. Až minutu před koncem řádné hrací doby zachránil alespoň bod z přesilovky Bubela. Po zbytečném množství chyb si tedy připisujeme za remízu 3:3 jeden bod. Pozitivem ale je, že jsme využili obě nabídnuté přesilové hry, což nám v konečném důsledku zachránilo onen bodík. A na tom se dá stavět!

Z Budišova tedy jedeme trochu zklamaní. Trenér Pavel Grünwald přesto děkuje svým hráčům za bojovnost a pevně věří, že do nového roku společně s manšaftem vstoupí daleko úspěšněji.