Dorost v Přerově těsně urval 3 body a je čtvrtý!

Dorost
 Zveřejněno 04.02.2019 19:41

V sobotu, 2. února, se dorostenecký tým vydal do Přerova, aby zde odehrál zápas 2. ligy dorostenců proti Lipníku. Druhý zápas, ve kterém se měl náš výběr střetnout s Prostějovem, byl přeložen. To našim hrálo do karet, protože se mohli plně soustředit pouze na jeden mač a unaveným dorostencům hrajícím i za řady juniorské poskytl prostor pro kvalitnější regeneraci před dalšími zápasy.

FBC ZEAL Lipník 4:3

Toto utkání začalo poměrně hekticky, když jedno auto cestujících do Přerova zabloudilo a nestihlo začátek utkání. Tým pod vedením Tomáše Pudila tak začínal jen v částečné sestavě, což se negativně projevilo i na předvedené hře. Opozdilci se na místo dostavili až dvě minuty po začátku a bez rozcvičení vběhli na palubovku. Jeden z nich, Matěj Bizek, ukázal, že rozcvička může být v dnešní době přežitkem a pouhé tři minuty po svém příjezdu otevřel skóre. Nekoncentrovaná hra směrem dozadu, zřejmě vinou tohoto hektického startu, ale umožnila borcům z Lipníku dorovnat, a dokonce se na startu druhé třetiny ujmout vedení 3:1. Lipník pak zavřel svoji třetinu a hrozil z breaků, které úspěšně likvidoval Vojta Hrachovina, a perfektní obranou nedovolil Mohelnici vyrovnat. To se klukům a holce z Mohelnice povedlo až na sklonku druhé periody, kdy Matěj Bizek dvěma rychlými góly dovršil hattrick. Potom už byla na hřišti vidět jednostranná show, když Mohelničtí dobývali bránu soupeře. Pokořit pevnost v čele s brankářem Lipníka, který je svěřencem známého youtubera Charleiho Greenberga chytajícího a trénujícího gólmany v tomto klubu, se podařilo v čase 33:42, když po perfektní nahrávce na milimetry od Honzy Hampla neomylně zavěsil Adam Špička a bylo hotovo. Výhra 4:3 tedy pro Mohelnici znamená 3 body do tabulky, v níž je vinou malého počtu zápasů až čtvrtá.