Dorostenci jedou z Lipníka s prázdnou. S Olomoucí rupli těsně, na Lipník nestačili.

Dorost
 Zveřejněno 05.12.2019 21:53

V sobotu se dorostenecký tým vydal do Lipníka, kde se střetl s Olomoucí B a s Lipníkem. Kolik bodů naši dovezli?

FBS Olomouc B 1:2

V prvním mači nebyl jasný favorit. Olomouc hrající ve středu tabulky se předposlední Mohelnici postavila velice odhodlaně. V úvodní dvanáctiminutovce jsme dostali dva rychlé góly a chyběla nám koncovka. Od druhé periody se hra obrátila, zatlačili jsme Olomouc na jejich půlku a zásluhou Hekeleho jsme snížili. FBS však hrálo svědomitě dozadu, a i přes velký tlak a vysoký počet střel jsme do olomoucké sítě nepřidali další kuličku. Po prospané první třetině a dobrém výkonu v dalších dvou částech tedy z prvního mače odcházíme za prohru 1:2 s prázdnou.

FBC Zeal Lipník 3:6

V druhém špílu nás hostil domácí Lipník. Tým natahující se po medailových pozicích byl pro kluky z Mohel výzva. Namotivovaný Zeal na naše vlétl. Kluci z města mezi Hanou a Jeseníky se sice snažili, bojovali, ale dnes jim prostě nebylo přáno, nic nevycházelo. Od prvních minut jsme měli problém s přechodem na polovinu soupeře. Po chybách jsme velmi rychle prohrávali, následně jsme si dali dva vlastní góly. V čase 7:57 alespoň korigoval Keprt, ale to nic nezměnilo na tom, že jsme první třetinu prohráli 1:4. Před prvním druhoperiodovým buly jsme s cílem přenést na tým impuls a náboj vyměnili góloše a stáhli sestavu na tři obránce. Hra se zlepšila, ale stále jsme se trápili v koncovce. Necelé dvě minuty po začátku druhé části snížil Beneš, pak ale přišly další dvě branky lipenských. Posledních dvanáct minut jsme sice v poměru 1:0 díky Weidingerovi vyhráli, ale to nic nemění na výsledné prohře 3:6. Nutno dodat, že po celou dobu mače byl právě Lipník ten soustředěnější tým. Od prvních vteřin věděl, pro co si jde a jak se chce na hřišti prezentovat, byl koncentrovaný a lépe připravený. Vyhrál zaslouženě.

Naši kluci dnes bojovali, nechali na hřišti vše, ale prostě to dnes nešlo a nevyšlo. Z Lipníka jedeme s prázdnou, bez bodu. V druhé lize dorostu jsem tedy na osmém místě s osmi body. Trenéři celému týmu děkují za bojovnost a snahu.