Dorostenci na domácí půdě připisují další 4 body do tabulky

Dorost
 Zveřejněno 04.11.2018 22:09

Sobota, 3. 11. 2018, byla doslova florbalová. Elévové odehráli turnaj v Přerově, muži se vypravili do Kostelce na Hané a klub reprezentoval i mohelnický hráč na regionálních výběrech mladších žáků. Mimo to se florbalová senzace děla i na domácí půdě, kde se kategorie dorostenců ukázala na své hale ve velmi dobrém světle.

V prvním ranním zápase na sebe narazily týmy FBC Mohelnice a SK K2 Prostějov. Zápas nám nabídl mnoho akcí a šancí. Hra byla vcelku dynamická, ovšem i přes převahu držení míčku domácího týmu se Mohelnici nepodařilo podmanit si prostějovskou svatyni. Jediná branka mohelnického týmu padla v desáté minutě první třetiny, kdy Štěpán Šmíd skóroval z trestného střílení. Domácí šli do jednobrankového vedení, které přetrvávalo i druhou část zápasu. Zlomový okamžik přišel ve třetí třetině, kdy hráč Prostějova dokázal dorovnat skóre na 1:1. Daný výsledek zůstal až do samotného konce zápasu, i přes to, že Mohelnice v závěru hry presovala a dokonce měla výhodu přesilové hry. Kapitán týmu Adam Špička zápas ohodnotil takto: „Zápas byl ve velice kvalitním tempu, šance byly na obou stranách, a proto je dobrý výsledek remíza 1:1.“

Po čtyřhodinové pauze se Mohelnice připravovala na další zápas, tentokrát proti FBS Olomouc B. Předpokládalo se, že mohelnický tým bude v zápase dominovat, protože je tabulkově lepší, a to se také potvrdilo. Domácí kombinovali především na obranné polovině soupeře a vytvářeli pro diváky krásné florbalové akce. V první části sice Mohelnici chyběl důrazný tlak do brány, ale vše se ve zbylých třetinách obrátilo. Olomouc se snažila využívat breakové situace, ale mohelnická obrana a zákroky Honzi Hampla nedovolili soupeřům proměnit ani jednu šanci. Ve třetí třetině došlo i na výměnu golmanů, za vyšší kategorii si zkusil zachytat Vojta Hrachovina – brankářská jednička kategorie starších žáků. Domácí tým předváděl krásnou hru, která ve výsledku skončila 5:0 v jeho prospěch. Úspěšní střelci – Maxián Přikryl, Adam Špička, Matěj Bizek, Miroslav Pupík a Štěpán Šmíd.

Za krásný výsledek může samozřejmě vynikající zručnost a um hráčů, ale štěstí přinesl i nový maskot týmu „Halina“ – okouzlující modrá hrošice. Opomenout také nesmíme perfektní atmosféru diváků v hale, vaše podpora posouvá hráče dál. Mohelnickým dorostencům patří aktuálně 3. místo v tabulce, gratulujeme a přejeme mnoho dalších florbalových úspěchů.