Dorostenci vezou z Uničova 3 body a vánoční svátky přečkají na bronzové příčce ligy!

Dorost
 Zveřejněno 23.12.2018 17:30

Poslední předvánoční víkend patřil dorosteneckému florbalu, když se 22. prosince vydali naši kluci a holka do Uničova, aby zde odehráli poslední turnaj 2. ligy dorostenců tohoto roku. V prvním zápase jsme se střetli s prvním týmem tabulky, FBC ZŠ Uničov, a ve druhém utkání jsme vyzvali Fbc Topgal Šternberk Veterans.

FBC ZŠ Uničov 1:4

První zápas nám krom brzkého vstávání, hrálo se už v 9 hodin ráno, přinesl kvalitního soupeře, který figuruje v čele tabulky. První třetina byla v naší režii, hráli jsme to, co jsme potřebovali, což přineslo své ovoce. Hned od prvních momentů zápasu se totiž musel uničovský gólman činit, když po naší sérii skvělých akcí stále držel nerozhodný stav. Ovšem na souhru v podání Bizka a Weisse zpoza brány byl už krátký, 1:0 pro Mohelnici. V jedenácté minutě byl po sporném momentu vyloučen náš kapitán Adam Špička za hru rukou. Uničov přesilovku dokázal využít a srovnat stav zápasu. Od té chvíle se nám nic nedařilo, taktika, která doteď vycházela, byla ta tam. Celou druhou třetinu se hrálo, jak se říká, nahoru a dolů, za to s množstvím chyb, ale i pohledných momentů na obou stranách, z čehož nakonec bohužel vytěžil Uničov druhý gól do naší sítě. Ke konci periody mohl srovnat Špička, ale prázdnou bránu netrefil. Poslední, třetí, část utkání pro mohelnické barvy začala pochmurně, když hned půl minuty po úvodním buly Uničov skóroval. Soupeře dvoubrankový náskok uklidnil, nepouštěl nás k míčku a jen skvělý Honza Hampl ve své nové výstroji od Ježíška držel naději na bodový zisk. Necelé 4 minuty před koncem zápasu však musel kapitulovat, když po parádní souhře náš již tradiční rival přidal čtvrtý hřebíček do mohelnické rakve. Při posledním pokusu se zápasem ještě něco udělat, v přesilovce a risku bez brankáře, bylo proti nám nařízeno trestné střílení, který však Hampl vylapal. Konečný výsledek 1:4 znamená vítězství favorita a stále trvající neporazitelnost uničovského týmu.

Hodnocení zápasu z úst mohelnického kapitána Adama Špičky:

„První třetinu jsme Uničov přehráli a díky tomu jsme zaslouženě vedli. Potom jsem však byl rozporuplně vyloučen za hru rukou a z toho jsme inkasovali. Od druhé třetiny jsme nehráli naši hru a v podstatě jsme si zápas prohráli sami, když jsme nedodržovali formaci a dělali si na hřišti co jsme chtěli. Každopádně děkuji všem za zápas, který jsme odmakali a bojovali do posledního momentu.“

Fbc Topgal Šternberk Veterans 2:9

V druhém zápase nás čekal soupeř z opačného konce tabulky, a to Fbc Topgal Šternberk Veterans. Nutno podotknout, že na tříbodový zisk z tohoto zápasu jsme se moc nenadřeli, když jsme po 3 minutách hry vedli už 3:0 a kontrolovali průběh utkání. Ve 12. minutě zápasu však Šterbnerk poprvé porušil sérii neprůstřelnosti mohelnického brankáře Hrachoviny, který dnes inkasoval v kategorii dorostenců od začátku sezóny poprvé. Ve druhé části se prosadil mohelnický Přikryl, ovšem krátce na to byl vyloučen za sekání a následovala přesilová hra, kterou Šternberk využil. Jenže to bylo ze šternberských hokejek vše. Do konce třetiny se totiž prosadil už jen dvakrát Bizek a dovršil hattrick. Nutno vyzdvihnout i Jakuba Weisse, který Bizkovi na všechny góly nahrál, a navíc si připsal ještě další dvě asistence z jiných akcí, celkově tedy Kuba v tomto zápase připisuje 5 asistencí a jeden gól. V poslední periodě zápasu už jen navyšoval dvakrát Keprt a jednou Soural na konečných 9:2. Mač v pomalejším tempu vlivem únavy z minulého utkání a vlivem rozdílné kvality obou dnešních soupeřů měli kluci za úkol si hlavně pořádně užít, což se povedlo, především u Honzy Kotrleho, který se radoval z maličkostí a přinášel do týmu pozitivní náladu i po prohraném prvním utkání s Uničovem. V konečném důsledku si tedy z Uničova odvážíme 3 body a zůstáváme na třetím místě tabulky 2. ligy dorostenců.