Logo klubu
Skip to content

Dorostenci po výhře a remíze vezou ze Šumperka 4 body


 Dorost   
 Zveřejněno 18.11.2018 22:23

V sobotu se náš dorostenecký „manšaft“ vydal směrem severovýchodně do okresního města Šumperk. Tým posílený těmi nejlepšími ze starších žáků (nižší kategorie) měl na svém „špíllistu“ druhý tým soutěže Přerov a Hranice, které jsou v nižších vodách 2. ligy dorostenců. Kluci se se soupeři poprali statečně, a proto ze Šumperka vezou zasloužené body.

FBC Přerov 1:1

Zápas o druhé místo v tabulce, vyhrocený „MAČ“ plný tvrdých střetů na hranici pravidel, kvalitní florbalové akce na obou stranách, derby, to vše, a ještě mnohem víc nabídl střet mohelnického a přerovského florbalu. Trenér týmu Tomáš Pudil kvůli množství omluvenek a rozsáhlé marodce mohl poslat do okresního města jen 9 hráčů do pole a 2 brankáře, kteří měli značnou nevýhodu proti početní přesile soupeře. „Rozkaz“ hlavního kouče dorostu tedy zněl jasně: „Nenapadat, hrát zataženě a čekat na breakové situace“, což mohelnické naděje splnili na jedničku. Kluci hráli s obrovským nasazením, blokovali střely a co prošlo přes val těl měl s jistotou mohelnický brankář Jan Hampl. První třetina tedy bez gólů, ve druhé jsme však inkasovali a až do konce utkání jsme prohrávali 0:1.

Přesně 38 vteřin před závěrečnou sirénou si mohelnický trenérský tým vybral čas na poradu, 19 sekund před koncem následovalo vyloučení přerovského „plejera“ za nedovolené bránění. Mohelnická elitní lajna se tedy rozestavěla na buly, naše svatyně zela prázdnotou, napětí sílilo, fanoušci na ochozech či za obrazovkami monitorů si kousali nehty nervozitou. K buly se postavil zkušený mazák Adam Soural a s přehledem ho vyhrál. Ovšem odskočený míček nezpracoval za ním stojící Adam Špička a musel spěchat pro balónek až za naši bránu. Vše se zdálo být ztraceno, avšak již zmíněný Adam Špička, mladý, urostlý, kapitán, se nerozpakoval a z poloviny vyslal parádní ránu, která „přelobovala“ přerovského brankáře a zastavila se až v síti, přesně 8 sekund do konce utkání. Euforie mohla propuknout naplno, avšak u střelce branky propukla tak silně, že mu byl za oslavu branky odhozením hokejky udělen dvouminutový trest a osobní desetiminutový trest za nesportovní chování. Tento stav jsme dokázali udržet, a proto za remízu 1:1 bereme bod. Nutno dodat, že Mohelnice měla méně střel na bránu než Přerov, ale na soupeře z jihu kluci rozhodně měli a mohli vyhrát.

Pohled na zápas z nejdůležitější pozice celého úspěšného soukolí, z brány. Pohled mohelnického brankáře, který odchytal celých 36 minut tohoto zápasu jen s jedním zaváháním. Kvalitní výkon, Honzo, jen tak dál!

„Jsem pyšný na náš tým, hrát v 9 lidech proti takovému týmu, jako je Přerov, a uhrát takový výsledek je nepopsatelný pocit. Výkon našeho týmu byl neskutečný, všichni dřeli na 110% a zaslouženě jsme tímto výkonem ubojovali výsledek 1:1 a bod do tabulky!“

FBC Hranice 4:0

Druhý zápas s níže tabulkově postaveným týmem nebyl v takovém tempu, jako ten s Přerovem. Do brány se nyní postavil „góloš“ starších žáků, Vojtěch Hrachovina. Ten svým výkonem ukázal, že na dorosteneckou kategorii už v tak mladém věku má, když musel čelit nebezpečným střelám soupeře, které všechny s jistotou pochytal a připisuje si první nulu v dorostenecké kategorii! Gratulujeme. Střelci večera byli: Kuba Weiss, Adam Špička (2x) a Matěj Bizek zvaný "Řízek". Mohelničtí měli celkově více ze hry, a proto si zaslouženě připisují po výhře 4:0 3 body do tabulky ligy.

Po celou dobu turnaje v týmu vládla pozitivní nálada posílená návštěvou na zápas s Hrnaicemi částí vedení klubu, nejen díky které vezeme ze Šumperka 4 body do tabulky, ve které se momentálně nacházíme na třetím místě 2 body za Přerovem a 4 body za Uničovem. Děkujeme, kluci!


Obrázky k článku
Card image

Autor článku

Jakub Haltmar

Sdílet článek na sociálních sítích

Hlavní partneři

Partneři