Dorostenci udolali Hranice i Droždín a z Libiny vezou 6 bodů!

Dorost
 Zveřejněno 22.01.2019 10:20

V neděli, 20. ledna, se družstvo dorostenců vydalo na výjezd do Libiny, kde se v rámci 11. kola 2. ligy dorostenců utkalo s Hranicemi a Droždínem. Jak se početnému kádru zápasy vyvedli se dočtete už v následujících řádcích.

FBC Hranice 3:1

V prvním utkání kluky a holku čekal celek Hranic na Moravě. Tým, který brázdí nižší vody tabulky, však mohelnickým nadělal problémy. Vinou prospaného začátku utkání a spousty nepřesností z naší strany jsme už v desáté minutě ze standartní situace obdrželi gól. Přes svědomitou obranu Hranic jsme se dlouho nemohli dostat, ale v čase 11:21 po perfektním crossu od Weisse Bizek srovnal. Ve druhé třetině jsme se hru pokusili rozběhat a utéct soupeři z dostřelu. Snažení se nám vyplatilo, když jsme ve všech situacích byli o krok napřed a měli několik vyložených šancí, které se nám bohužel podařilo spálit. Hranické obraně pomáhal také domácí brankář, jenž se svými výkony blýskl až ke stropu zdejší haly. Po celou dobu utkání se v tělocvicně nesla zvláštní atmosféra, ve které byla místy cítit sádra, čehož naši kluci dokázali využít, když udrželi nervy na uzdě a ustáli tlak, za což byli odměněni několika přesilovkami, které v konečném důsledku rozhodli zápas. V poslední periodě se totiž trefil v přesilovce Špička i Bubela a bylo rozhodnuto. Konečný výsledek 3:1 v náš prospěch nám přináší první 3 body do tabulky z tohoto dne.

FBC Droždín 11:1

Ve druhém zápase se mohelničtí střetli s předposledním týmem soutěže, s Droždínem. První třetinu si kluci spletli s takzvaným bagem a soupeři nepůjčili míček. Bohužel z této sice krásné, ale zbytečné parády, gól nepadl a až ke konci periody musel kanonýr Bizek otevřít skóre. Do druhé třetiny trenér Pudil svým svěřencům naordinoval zjednodušení hry a výsledek byl hned vidět. Po skončení této dvanáctiminutovky na světelné tabuli totiž svítilo skóre 8:0. Ve třetí periodě se dorostenci už viděli doma na kanapi, čehož využil soupeř a zaznamenal čestný úspěch. Naši plejeři se pak ale probudili a dokázali vsítil další 3 branky a upravit konečné skóre zápasu na 11:1, což nám přináší další 3 body do tabulky. Za zmínku stojí jedenáctý gól, o něž se postarala naše brankářská legenda, Honza Hampl, který přenechal místo v brankovišti mladším a sám se vrhnul do zápasu s hokejkou. V čase 32:15 se k němu znenadání odrazil míček a on si nikým nehlídaný dokázal s nabídnutou šancí s instinktem zabijáka poradit. Oslava jeho prvního gólu kariéry v prvním zápase jako hráč byla bouřlivá!

Třetí lednová neděle tedy dorostencům přinesla 6 bodů do tabulky a průběžné třetí místo v soutěži hned za Prostějovem, který má ale o dva zápasy navíc. Dobrá práce!