Dorostenci v Hranicích vyválčili tři body proti Olomouci a zdolali i Lipník!

Dorost
 Zveřejněno 18.03.2019 15:35

Nedělní dopoledne patřilo turnaji 2. ligy dorostenců, kterého se zúčastnilo i mohelnického mužstvo. Naše chlapáky rakeťáky a holky rakeťačky čekali soupeři z druhé poloviny tabulky, Olomouc B a Lipník. Jak vypadaly souboje dorostenců a dorostenek v mohelnických dresech? To Vám přiblížíme v článku.

FBS Olomouc B 6:5

Ranní utkání proti osmé Olomouci se neslo ve znamení překvapení a rychlých zvratů. Dorostenecké olomoucké Áčko totiž tuto sezónu brázdí vody 1. ligy dorostenců, a proto do 2. ligy postavilo svůj B tým často doplňovaný o hráče z A týmu. Ani dnes tomu nebylo jinak, a proto se proti mohelnickému výhrostroji postavil do cesty nadupaný manšaft. Kluci a holky se ani nestihli na palubovce v Hranicích rozkoukat a už prohrávali 3:0. Popravdě, byli jsme celkem na ručník, protože tři rychlé góly, navíc třetí vlastní od kapitána týmu, to na morálce a odhodlání nepřidá. Po našem obrovském tlaku se nám však ještě do konce třetiny podařilo, obrazně řečeno, zvednout z podlahy, Míša Kacelová svým premiérovým gólem v dorostenecké kategorii otevřela mohelnický brankový účet. Začátek druhé periody patřil už mohelnickým barvám, když své trenérské umění a cit pro hru ukázal Ráďa Lukasů, který analyzoval hru soupeře a naprosto překopal herní formace. To zapříčinilo změnu obrazu hry, snížení a následné vyrovnání. Minutu po srovnání kroku se soupeřem bohužel Olomouc znovu zaúřadovala a vzala si vedení na svou stranu. Dalších 30 sekund potřeboval Bizek na vyrovnání. Ano, tato část hry připomínala přestřelku z divokého zápasu, protože další 4 minuty po srovnání Mohelnice opět inkasovala. Dvě minuty potom vyrovnal Weiss. Ani stav 5:5 nevydržel dlouho, to totiž Weidinger, hrající svůj premiérový zápas za dorosty, kde mimo jiné zaznamenal dva góly a dvě asistence, strhnul vedení na stranu modrých dresů. Nutno dodat, že při této brance bylo k vidění obrovské gesto fair play Olomouce, kdy se FBS přiznalo ke gólu, který sice padl, ale rozhodčí ho nezaznamenali. Pomyslný klobouk dolů, kluci a holky! Stav po zbytek zápasu i přes olomouckou hru v 6 zůstal stejný. Od již zmíněného překopání formací jsme měli více ze hry a od onoho gesta fair play jsme si vedení a výhru v zápase pohlídali.

FBC Zeal Lipník 9:2

Do druhého zápasu šli kluci s respektem a pokorou po špatné zkušenosti z prvního mače. Od prvních minut byl zápas více méně v našich rukou, k čemuž přispěla i nedisciplinovanost soupeře, díky které jsme poměrně lehce strhli souboj na svou stranu. Po druhé třetině jsme vedli už 4:1 a nic nenasvědčovalo tomu, že by na tříbodovém zisku pro Mohel mělo být něco jinak. A taky nebylo, výhru jsme si pojistili dalšími 5 brankami oproti jen jedné další z holí Lipníka. Utkání jsme si tedy užili a poklidně dokráčeli k výhře 9:2, až na Kepyho, kterému herní radost trochu pokazila smolná vyloučení, když strávil celkem čtyři minuty na trestné lavici za nadzvednutí hokejky a vrážení, což ale naštěstí vývoj špílu neovlivnilo.

Děkujeme dorostencům za předvedený výkon, trenérskému týmu za obětavost v řešení složitých situací, a také Vám všem, jež jste našim borcům drželi palce.