Dorostenci ze Šumperka dovezli vyválčených šest bodů!

Dorost
 Zveřejněno 03.03.2019 21:32

V sobotu se dorostenecký tým vydal do Šumperka, aby zde sehrál 17. kolo 2. ligy dorostenců. Týmu, který hořkost porážky letos poznal jen jednou, se do cesty postavil celek z Droždína a rival bojující s Mohelnicí o druhou pozici, Přerov. Jak oba duely dopadly se dozvíte v následujících řádcích.

FBC Droždín 5:0

Mužstvo z opačného konce tabulky nám nedělalo žádné potíže. Od začátku jsme měli zápas pod kontrolou, a proto jsme po první třetině vedli už 3:0, což nás uklidnilo a dál jsme si hráli svou hru. Celou druhou třetinu jsme skvěle kombinovali, ovšem jsme si nedokázali vytvářet střelecké příležitosti, čehož využíval soupeř a rychlými kontry prověřoval soustředěného Hrachovinu, který za svá záda ale nepustil ani myš. Ve třetí třetině se nám ještě podařilo přidat dvě branky. Celým zápasem jsme si tedy v klidu prokráčeli pro tři body do tabulky.

FBC Přerov 2:1

Druhý mač nebyl ničím jiným než přímým soubojem o druhou pozici, bojem na ostří meče, na život a na smrt. Do utkání vstoupil lépe soupeř, když nás po celou první třetinu ždímal jak právě utržený citron. Naštěstí díky naší obětavosti a nasazení na hranici sebeobětování jsme v první periodě inkasovali jen jednou, nutno dodat, že po přerovské kombinaci, která snesla ta nejvyšší měřítka. O pauze trenér Pudil naordinoval svým svěřencům změnu taktiky, což přineslo vyrovnání hry, začali jsme být více na míčku. Kámen úrazu byl pro naše kluky přechod do útoku, ten nám dělal problémy, a to byl také důvod proč se nám dlouho nedařilo srovnat krok s Přerovem. Pak to ale přišlo, faul těsně před bránou Hampla, který dnes mimochodem předváděl zákroky z kolonky Superliga, následná standardka, jež se nám podařilo ubránit. Co víc, talentovaný Weiss hned po standardce dokázal pláchnout přerovským obráncům a s instinktem zabijáka zakončit, bylo srovnáno. Fanoušci ještě ani nestihli uklidnit tep svých srdcí po bujaré oslavě první mohelnické trefy a už se na mohelnickou stranu přidávalo další čisílko. To totiž Bizek, zvaný pro svůj majestátní knír Fousek, neomylně zametl po samostatném úniku míček za záda přerovského gólmana. Do poslední části utkání nasadil Přerov brutální pressing, kterému šlo jen těžce odolávat. Přes veškerou snahu kontrolovat hru se to našim nedařilo a nebezpečné situace před naší svatyní musel hasit až náš goalie parádními sejvy. Dalším zlomovým faktorem v utkání byla neuvěřitelná dravost našich, když blokovali střeli a nevypustili žádný souboj. Pak to ovšem začalo, poslední minuty zápasu. Jestli jsme si mysleli, že předchozí tlak bylo peklo, tak to, co přišlo, nás z mylné představy rychle vyvedlo. Přerovská hra v šesti připomínala přesně seřízený stroj. Naštěstí mu naši hrdinové na palubovce dokázali odolat a z utkání po konečném výsledku 2:1 si odnést tři body do tabulky.

Hodnocení důležité výhry z úst trenéra Tomáše Pudila:

„Děkuji soupeři za krásný a vyrovnaný zápas. Poděkování patří i našim borcům, kteří předvedli zodpovědnou a obětavou hru. Dobrá práce, plejeři. Od začátku jsem Vám věřil a snažil se Vás hnát dopředu. Důkazem jsou mé vyřvané hlasivky a propocená košile. Ještě jednou děkuji za zápas a teď zase zpět k tvrdé práci!“