Dorost
 Zveřejněno 03.03.2020 00:23

Neděle patřila Dorostencům. Ti už potřebovali nutně bodovat, a proto do Šumperka jeli stoprocentně soustředěni. Povedlo se jim to? Prolomili smůlu nebo zase jedou domů s prázdnou?

FbC Asper Šumperk 2:4

Tým z poloviny tabulky by se mohl stát kořistí naší mohelnické godzilly. Bohužel, tři rychlé góly nás trochu zabrzdily. Ruční brzdu naší mašiny povolil až ve druhé a třetí třetině Tomáš Mekyska, který dvěma zásahy zdramatizoval vývoj střetnutí. Záhy po dotažení na rozdíl jediné branky ale Šumperk kontroval. Asperácký Mareček v čase 32:38 kompletoval hattrick a bylo hotovo, 2:4. Celkově jsme hráli dobře a měli více šancí. Bohužel, Šumperku to tam padalo, a proto si připisuje tři body.

FBC Zeal Lipník 8:2

S týmem, který je třetí od konce se to už muselo zlomit. A doopravdy byl tento špíl v naší režii. Dorostenci věděli, že je třeba se proti houževnatému soupeři semknout a hrát jako jeden muž. Zápas nahoru a dolů ve vysokém tempu potěšil nejednoho fandu mládežnického florbalu. Bubela s Benešem se hned na začátku postarali o dva rychlé góly. Druhá Bubelova trefa znamenala vedení mezi třetinami 3:1. Druhou periodu jsme díky Mekyskovi a Bittnerovi vyhráli 2:1. Třetí třetina již byla mohelnická. Beneš, Beneš, Košťál. Dominance a konečná výhra 8:2 znamenají tři bodíky do tabulky.

I díky dnešnímu výkonu se odpoutáváme od dna tabulky a ve 2. lize dorostenců jsme o dva body předposlední. Ve finiši soutěže musíme zabrat a dostat se ještě výše.