Logo klubu
Skip to content

FBC Mohelnice - Mladší žáci se v sobotu předvedli na domácí půdě


 Mladší žáci   
 Zveřejněno 17.12.2018 21:35

Uplynulou sobotu, 15. 12. 2018, se na domácí půdě představila kategorie Mladších žáků. Na MSH Mlýnská v Mohelnici se sjely týmy z Olomouce, Šumperka, Hranic a Uničova. Tematicky laděný turnaj, kde nechyběl i vánoční stromeček s dárky, vykouzlil úsměv na rtech nejen hráčům, ale i početným divákům.

První zápas s Olomoucí naši hráči zvládli v celkové pohodě, nebýt faulů a následných proměněných nájezdů soupeřů šlo o jednoznačný výsledek ve prospěch domácích. Proti týmu ze Šumperka musíme vyzdvihnout senzační dotažení výsledku Mohelnice na remízu 6:6 i následné udržení skóre a práci v posledních 30 sekundách zápasu.

Utkání proti Hranicím však nepatřilo mezi ty úspěšnější – to, co v předchozích zápasech vyšlo, tak nevyšlo nebo prostě chybělo (např. pohyb na hřišti, přihrávky, zakončení, tah na bránu, apod.). Jak řekl sám trenér družstva: „Mladší žáci dnes jako den a noc.“ Kdyby se podařilo mohelnickému týmu vyhrát daný zápas, mohl by tým oslavovat i druhé místo, avšak domácí soupeři podlehli týmu z Hranic a v posledním zápase proti Uničovu remízovali, tudíž v konečném výsledku nakonec obsadili čtvrtou příčku.

Již zmíněný poslední match, proti Uničovu, byl zápasem spíše jednoho hráče. V utkání vyčníval Alex Vytopil, který si dovolil snad cokoliv - blýskl se hattrickem a brankovou parádou, kdy zpoza brány dokázal míček umístit do soupeřovy svatyně. Dané utkání bylo sice lepší než předešlé, ale podle trenéra to „zdaleka nebylo to pravé a zápas rozhodovaly spíše individuality na obou stranách než týmový výkon“.

Mladší žáci však ukázali, co v nich je a bojovali o sto šest. Šanci se ukázat na domácí ploše dostalo 15 hráčů, kteří měli v šatně od svých trenérů přichystané překvapení. Děkujeme hráčům za florbalový zážitek a přejeme v novém roce další sportovní úspěchy.


Obrázky k článku
Card image

Autor článku

Klára Strupková

Sdílet článek na sociálních sítích

Hlavní partneři

Partneři