Logo klubu
Skip to content

FBC Mohelnice navštívila Prague Floorball Cup 2019


 FBC Mohelnice Mladší žáci Elévové   
 Zveřejněno 11.01.2019 18:07

Prague Floorball Cup je mezinárodní mládežnický florbalový turnaj, který se netradičně koná uprostřed sezóny (v zimním období) a nabízí jednotlivým týmům setkat se s různými kluby napříč celé republiky. Potkat zde však můžeme i zahraniční celky. Na daný turnaj vyrazily dvě party z klubu FBC Mohelnice – a to kategorie Elévů a Mladších žáků. Na turnaj, který se uskutečnil v termínu od 4. do 6. ledna, se mohelničtí hráči společně vydali vlakem, měli společné ubytování a zúčastnili se i doprovodných programů. Již první den turnaje se Mohelnice zapojila do turnaje a odehrála celkem čtyři zápasy – Elévové se v pátek utkali s týmy: Technology Florbal MB (1:4), TJ Znojmo LAUFEN CZ (4:7). Mladší žáci bojovali s SC TEMPISH Vítkovice (1:9) a FBC Hattrick Brno (2:8). Páteční den bohužel nepřinesl žádnou výhru pro naše celky a ani sobotní zápasy nebyly pro Mohelnici moc úspěšné. Elévové sice dokázali remízovat s Hattrikem Brno 3:3, ale první zápas v play-off našim hráčům o jednu branku utekl. Tým z Říčan tedy mohelnické naděje vyloučil z celého turnaje. Mladší žáci ani sobotní zápas proti Přerovu nedovedli do vítězného konce a v play-off vypadli v duelu proti SK Dvojka Praha výsledkem 2:1.

I přes to, že Mohelnice v turnaji neobsadila vysoké příčky, za své výkony se rozhodně stydět nemusí. Hráči bojovali, turnaj si užili a načerpali mnoho nových florbalových zkušeností. Svůj pobyt v Praze si zpestřili velmi bohatým doprovodným programem. Elévové se vydali vyblbnout do Jump Parku. Mladší žáci navštívili klub Zetko a proslulou síň slávy Českého hokeje. Účastníci turnaje se také šli podívat na utkání Chodov vs. Liberec, při kterém se mohelnický hráč (Jan Vykydal) zúčastnil přestávkového programu a v soutěži 1 na 1 si odnesl cenné dary od Chodova a značky Fat Pipe.

Třetího ročníku turnaje v hlavním městě se zúčastnilo 3100 hráčů ze 182 týmů. Všem mohelnickým hráčům děkujeme za reprezentaci klubu na PFC 2019 a do dalších turnajů přejeme mnoho štěstí. Poděkování patří i rodičům, kteří podporovali naše talenty, ať již přímo v Praze, či na dálku - DÍKY MOC :-)

Videosestřih z celého turnaje můžete zhlédnout ZDE - https://youtu.be/AZX7Xh3I-9k


Obrázky k článku
Card image

Autor článku

Klára Strupková

Sdílet článek na sociálních sítích

Hlavní partneři

Partneři