Junioři opět vyšli naprázdno, v sezóně končí na sedmém místě.

Junioři
 Zveřejněno 22.04.2019 20:52

Velikonoční neděli naši junioři strávili v hale. Poslední turnaj této sezóny klukům přinesl střet se Šternberkem a s ČPP Ostravou B.

Fbc Excalibur Šternberk 4:8

První zápas jsme zahájili lépe než soupeř. Celou první třetinu jsme měli pod kontrolou a předváděli pohledný kombinační florbal. Ze své první akce v zápase se však prosadil Šternberk, když v čase 8:46 prosvištěla backhandová bomba za záda mohelnického góloše. Do konce třetiny se nám ale podařilo srovnat, když po dorážce zapsal bod do Kanady Kotrle. Potom jsme si bohužel zápas prohráli sami. Sice jsme stále hráli krásný florbal, ale začaly se množit osobní chyby. Ty nás v druhé periodě stály hned tři góly do naší branky. Proti takticky hrajícímu Šternberku jsme do poslední části nastoupili s odhodláním, avšak jsme opět inkasovali. Na 2:6 v přesilovce snížil Heller, ale hned po buly jsme opět lovili míček z naší sítě. Od 36. minuty jsme zkusili hru v 6, zvýšili jsme tlak, ale z gólu se radoval zase Šternberk. Kvůli špatnému střídaná jsme totiž hráli oslabení, jež soupeř dokázal využít. Pokračující power play jsme už zužitkovat dokázali, nepříznivý výsledek jsme tak zkorigovali na 4:8. Smutnit nemusíme, protože vedle negativ se dají nalézt i pozitiva, a to například, že jsme ve hře v šesti neinkasovali.

FBC ČPP Ostrava Bystoň Group B 6:7

Ani druhý zápas jsme nedokázali proměnit v tříbodovou radost. Zápas s technickou a fyzicky vybavenou Ostravou byl pro naše hráče zkouškou ohněm, a to hlavně kvůli hromadě omluvenek, které našemu coachi přišly před turnajem, do pole nás bylo 9. S výzvou jsme se ale poprali statečně, Ostravě jsme se přinejmenším vyrovnali a s občas se dokonce dalo tvrdit, že se na přerovských kostkách hrál florbal. Do mače vstoupila lépe Ostrava, která využila naši slabinu, a to standardní situace, když už v čase 1:29 Hurta propálil hradbu mohelnických těl. Zkrátka, je potřeba ještě potrénovat to stavění zdi. Přesilová hra, tečovaná střela, 0:2. Minutu na to, další ostravská paráda, 0:3. Vše se zdálo být ztraceno, pak ale přišel rytíř v mohelnické zbroji se zbraní značky Salming a výstavním projektilem překonal Lukače, 1:3. Bohužel se znovu prosadili ostravští, 1:4. Do přestávky stihl ještě snížit Sedmera. Za své nepřesvědčivé výkony si mohelnický brankář po 1. třetině vysloužil nominaci na lavičku, zkrátka, Haltmar od druhé periody, lidově řečeno, leštil prkno. Zdrcený z toho nebyl, ba naopak, dle jeho slov měl více klidu se kochat pohlednou hrou našich. Impuls v podobě nového góloše v brankovišti zafungoval, hned na úvod skóroval Heidenreich, a potom Navrátil využil přesilovku, 4:4. Ve 22. minutě se ale opět prosadili domácí a uzmuli si vedení zpět. A byl tu další problém, Sedmera byl vyloučen za hrubost. Filipu Hellerovi v oslabení však vůbec nevadilo, že by měl bránit, prosmýkl se mezi dvěma protihráči jako autobus z Harryho Pottera mezi auty londýnské dopravy a zavěsil, 5:5. Svůj premiérový gól na postu hrotového útočníka zaznamenal Přikryl, ten totiž v přesilovce procedil kuličku za záda Lukače. Míček přešel mezi tělem a první tyčkou ostravského gólmana, který se této situaci poněkud divil. Jeho podivení došlo až takové míry, že si zavolal rozhodčího na přezkoumání sítě, branka však byla v pořádku, a proto jsme se ujali vedení 6:5. Vedení bohužel nevydrželo dlouho a Ostrava vyrovnala. Třináct vteřin do konce, infarkt. Opět nás zradily osobní chyby, po jedné takové se k míčku dostal ostravský forward a balónek se zastavil až v síti, 6:7. I přes veškerou snahu se nám nepodařilo srovnat, což pro nás znamená propad na konečné sedmé místo v tabulce za Přerov. Na uhájení šesté pozice by nám stačila ona osudná remíza, škoda. Ovšem nesmutněme. Určitě ne, jelikož musíme podotknout, že všech 17 platících diváků v hale se po celou dobu zápasu velmi dobře bavilo, protože tohle byl opravdu parádní mač, ze kterého můžeme mít radost. Bylo to krásné zakončení sezóny! Kluci, díky!