Juniorka předvedla krásný florbal. S Krnovem si poradila, na Uničov to ale nestačilo!

Junioři
 Zveřejněno 24.03.2019 12:39

Slunečný sobotní den naši kluci juniorští strávili ve sportovní hale v Uničově. Týmu z města mezi Hanou a Jeseníky se do cesty postavil Krnov a domácí Uničov. Celým dnem Vás provedeme v následujících větách jednoduchých či v souvětích.

FBC ORCA KRNOV 7:0

K prvnímu utkání již o půl jedenáct jsme nastoupili nabuzení a natěšení na první střety. V předvedené hře to bylo vidět, skvěle jsme kombinovali a soupeři jsme míček skoro nepůjčovali. Jediným malým problémem byla nedostatečná střelba na krnovskou svatyni. Pár minut od zahájení první části jsme už vedli 2:0 a zápas jsme měli ve vlastních rukou. Celý výkon podpořil týmový duch, na kterém je třeba pracovat stále, ani dnešek nebyl výjimkou, což se projevilo v herní pohodě a chytrosti v řešení složitých situací. Celé mohelnické působení korunoval parádní výkon Honzy Hampla v brankovišti. Utkáním jsme prokráčeli v pohodě, jedinou výraznější vadou na kráse bylo neustálé opakování osobních chyb, na nichž je třeba ještě individuálně zapracovat. Nakonec se nám podařilo dohromady vsítit celkem sedm branek a žádnou neobdržet. Hany Hampl, naše zeď mezi třemi tyčemi, si tedy připisuje první nulu ve 2. lize juniorů. Dobrá práce!

FBC ZŠ Uničov 2:5

Druhý zápas byl o něco atraktivnější. Uničov si totiž mohl tímto mačem v předstihu zajistit výhru v celé soutěži, takže rozhodně bylo o co hrát. Vyrovnaný špíl plný emocí, tvrdých střetů a florbalového umění těmito aspekty vybočoval z celého konceptu 2. ligy juniorů, takže se konečně hrál florbal a bylo se na co koukat. Zaplněná uničovská aréna mohla hned ze začátku zhlédnout mohelnické vyloučení, které uničovské špílery nakoplo a po celou třetinu měli o malinko více ze hry. To vyústilo při hře Uničova 6 na 5 vinou ponechané výhody. Tu soupeř dokázal proměnit a šťastnou střelou mezi rukou a tělem prostřelit přesunujícího se Haltmara. Potom se probudily i mohelnické hokejky a po krásném ťukecu po pasu Brulíka srovnal Sedmera do odryté brány. Ve druhé třetině byla hra vyrovnaná, oba týmy hrály výtečný florbal, jen našim chyběl důraz, zvláště v předbrankovém prostoru, a přebývaly chyby v systému, což nakonec napomohlo k rozhodnutí zápasu. V devatenácté minutě totiž Dan Zmrzlý v akci 2 na 1 ze vzduchu o zem propálil Haltmara. To ještě bohužel nebylo vše, po crossu přes osu hřiště totiž našeho brankáře neuvěřitelně obstřelil Čunderle a bylo to 3:1 pro Uničov. Čtvrtý uničovský gól se zrodil z nahození na naši svatyni, které goalie pouze vyrazil a Šebesta doklepl do odryté branky. Troufám si říct, že tato třetina rozhodla zápas, protože oba týmy sice měly spousty šancí, jenže jen jeden tým je dokázal zužitkovat. Ve třetí třetině už Uničov nehrál tak aktivně a nechal břemeno tvoření hry na nás. My jsme se snažili se zápasem něco udělat, hráli jsme parádně, ale božsky chytajícího Faltuse se nám podařilo překonat jen jednou. Uničov Mohelnici tedy poráží 5:2 a celou ligu vyhrává. Gratulujeme!

Naši junioři po celou dobu utkání bojovali, rvali se, šli do soubojů na sto procent a s Uničovem odehráli vyrovnanou partii. Dnes vyhrál ten šťastnější tým, Uničovu se podařilo vsítit pár šťastných branek vinou našich stále se opakujících chyb, kterým se musíme na trenálech věnovat. S výkonem ale můžeme být nad míru spokojeni a z výsledné porážky nemusíme smutnit, protože jsme hráli pohledný florbal, a to je v juniorských kategoriích to nejdůležitější!