Juniorka přejela MVIL, na Krnov byla krátká.

Junioři
 Zveřejněno 22.10.2019 11:08

V neděli se doposud neporažené družstvo juniorů vydalo na další turnaj 2. ligy juniorů. V Uničově se kluci střetli s MVILem Ostrava a s ORCOU KRNOV. Jak se Mohelnici dařilo? Dovezli jsme z nedalekého města šest bodů?

1.MVIL Ostrava 9:0

V dopoledním zápase nás vyzval celek z Ostravy. MVIL doposud nezvládnul vstřelit ani branku, a proto se po dvou kolech nacházel na posledním, jedenáctém, místě v tabulce ligy. Do špílu jsme vstoupili s respektem k soupeři, ovšem za chvíli se ukázalo, že právě my budeme tvořit hru. Oponenta jsme přehrávali a kontrolovali míček, udrželi jsme tempo střídání a výsledek se brzy dostavil. Po první periodě jsme vedli už 3:0 a v klidu kontrolovali průběh střetnutí. Po čtyřiceti pěti minutách na světelné tabuli svítil výsledek 9:0, což jasně přiřklo tři body do Mohelnice. Do Mohelnice putovalo i první čisté konto v sezóně, které si náš brankář za pomoci celého týmu vychytal. Z řad hráčů se blýsknul především Filip Sedmera, jenž svými šesti body výraznou měrou přispěl k vítězství. MVIL tedy porážíme 9:0 a připisujeme tři body.

FBC ORCA KRNOV 5:6

Odpolední střetnutí nám přiřklo Krnov. Celek z Moravskoslezského kraje se jako by na dnešním turnaji v Uničově probudil. Oproti zápasům z minulých dvou kol, kde za remízu a prohru bral pouze bod, dnes hrál s Opavou za tři kuličky. Do tohoto mače jsme ovšem vstoupili daleko laxněji než do toho předchozího. Sice jsme po většinu času měli míček na hokejkách, ale neproměňovali jsme šance, i kvůli výtečnému brankáři Krnova. Zkrátka, chyběla nám rozhodnost a přesnost v koncovce. Celý špíl jsme se s Orcou gólově přetahovali, jelikož jsme celých čtyřicet pět minut nezvládali defenzivní povinnosti. Chyby v obraně nás nakonec stály zápas. Když jsme deset minut před koncem vedli 5:4, přišla další minela a forward Krnova se nemýlil. Po dalším fatálu jsme už prohrávali. I přes veškerou snahu a hru bez brankáře se nám bohužel nepodařilo vytřískat z tohoto zápasu ani bod. Prohrou 5:6 tedy zbytečně ztrácíme body a můžeme jen zpytovat svědomí. Na druhou stranu, každá prohra vám něco přinese, na což jsme přišli hned v šatně. Z tohoto mače se tedy stačí poučit a během sezóny už nic takového neopakovat.

Zakončeme ale tento článek pozitivně. Osud 2. ligy juniorů máme stále ve svých rukou, soutěž vedeme. Další prověrka naši juniorku čeká již v neděli, kdy si od 15:00 zahraje s Přerovem.