Logo klubu
Skip to content

Juniorka se vydala do Horní Suché, odkud po těsné prohře s lídrem veze pouze 3 body


 Junioři   
 Zveřejněno 11.11.2018 09:43

Druhou listopadovou sobotu se juniorský tým vydal na dlouhou cestu do Horní Suché, kde se postavil proti vedoucímu celku soutěže 1. MVIL Ostrava a proti předposlednímu týmu ligy FbK Horní Suchá. Z výletu za hranice Olomouckého kraje junioři dovezli 3 body a s 12 body se nacházejí na čtvrtém místě v tabulce.

1. MVIL Ostrava 5:6

V první zápase jsme se utkali s vedoucím celkem soutěže, který v tomto ročníku ještě nepoznal hořkost porážky. Od první třetiny bylo jasné, že tento „MAČ“ bude mít všechno. Rychlé přenášení hry, šance na obou stranách, tvrdé souboje, to vše v tomto „ŠPÍLU“ nechybělo. To, co oproti hráčům MVILu chybělo našim byla fyzická kondice, která se v konečném důsledku společně s neproměňováním šancí a nejistotě našeho brankáře podílela na neúspěchu v utkání. V první části jsme se i přes několik gólových příležitostí nedokázali prosadit a prohrávali jsme už 3:0.

Do druhé periody jsme nastoupili s vědomím důležitosti zápasu a po perfektní souhře Brulíka a Sedmery (střelec branky) v přesilové hře jsme snížili na 3:1. Záhy na to prošel mohelnický forward Matěj Bizek před zraky svého táty a bratra na ochozech haly celé hřiště a s instinktem zabijáka zakončil. Potom bohužel přišla první nešťastná chvilka pro našeho brankáře, který střelu z úniku vykryl maskou pouze do tyče, od niž se balonek odrazil do brány. Šanci na snížení dostal ještě do přestávky Filip Sedmera, jenž ovšem s trestným střílením naložil prachbídně.

Poslední patnáctiminutovka zápasu začala lépe pro tým z většího z obou měst, když po střele z nepokrytého středu hřiště odskočil na rozdíl 3 branek. Po „zjednodušení hry“ se podařilo dotlačit míček do branky Ostravy mohelnickému Ondřeji Pjajkovi a Filipu Sedmerovi. Tlak z naší strany vrcholil, ale vše zhatila využitá přesilová hra soupeře, když míček po střele ze střední vzdálenosti projel mezi nohama našeho gólmana Jakuba Haltmara a doskákal za jeho záda. Okamžitě jsme ale dokázali odpovědět, konkrétně Tomáš Havelka, který dopravil odrazem od nohy doslova „kuličku do domečku“ Ostravy. Závěrečný tlak bohužel bodový zisk nepřinesl a my jsme odcházeli do šaten po prohře 5:6 zklamáni, však bohatší o spoustu zkušeností a radostí z kvalitního zápasu s kvalitním soupeřem.

FbK Horní Suchá 9:6

Druhým našim soupeřem byla domácí Horní Suchá, se kterou jsme sehráli již méně pohledný zápas. Po celé utkání se nám nedařily kombinace, dělali jsme zbytečné chyby, faulovali jsme a zápas z naší strany zkrátka neměl „štávu“. Po čtyřech gólech Sedmery, třech trefách Brulíka, jednom zásahu Havelky a jedné ráně Navrátila jsme se protrápili celých zápasem, v němž jsme stále vedli těsným rozdílem a „utrpěli“ jsme tak vítězství 9:6. Jedním z mála pozitiv tohoto zápasu jsou získané 3 body do tabulky soutěže.


Obrázky k článku
Card image

Autor článku

Jakub Haltmar

Sdílet článek na sociálních sítích

Hlavní partneři

Partneři