Logo klubu
Skip to content

Juniorka to doma zvládla! Šternberk i Vítkovice jsme zdolali!


 Junioři   
 Zveřejněno 07.10.2019 17:58

Ostré starty si o víkendu připsala i kategorie juniorů. Na domácí palubovce kluci vyzvali Šternberk a rezervu Vítkovic. Jak jsme si vedli?

FbC Excalibur Šternberk 10:4

V ranním utkání jsme hráli se Šternberkem. Tým plný hokejistů nám v minulosti dělal problémy. Město známe pro svůj majestátní hrad jsme v minulé sezóně v juniorské kategorii neporazili. Jak se zápas vyvíjel nyní? Od začátku mače bylo jasné, že aktivnějším mužstvem budeme na mohelnických parketách my. Po dvaceti pěti sekundách hry jsme vedli a postupem času se ukázalo, že tři body zůstanou v Mohelnici. Junioři předváděli pohledné kombinace, jistou rozehru a vůbec vše, na čem na trénincích usilovně pracují, díky čemuž z nich měl radost nejen jejich trenér, ale i všech patnáct diváků v hale, což je na takto brzké utkání slušná porce. Zápas ovšem úplně plný superlativ nebyl. Například když šternberský Adam Kupka vsítil branku v naší přesilovce, zrovna jsme se netetelili blahem. Zajímavostí je, že se proti nám dokázal trefit hráč, který mohelnický dres oblékal na letním turnaji Czech Open. Byl to právě Adam Kupka. I přes drobné nedostatky ale v konečném důsledku bereme tři body a vítězíme poměrem 10:4.

1. SC TEMPISH Vítkovice B 5:2

Do 2. ligy juniorů se přihlásila i rezerva Vítkovic. Právě toto mužstvo bylo naším soupeřem v odpoledních bojích. Zaplněná Mlýnská viděla pohledný souboj se zvučným soupeřem. Naši kluci od samého začátku plnili všechny udělené pokyny, a tak po první třetině vedli 2:0. Z důvodu široké marodky a množství zranění během zápasu jsme však museli hrát v osmi mužích do pole. To zapříčinilo úsporný styl hry, kterým jsme se od druhé třetiny prezentovali. Hráli jsme chytře, nikam jsme nespěchali a drželi míček, což vítkovické špílery rozhodně netěšilo. V určitých pasážích hry nás Ostravané přehrávali, a proto jsme v oslabení inkasovali, 2:1. Zvládli jsme ovšem odpovědět dvěma rychlými brankami a upravit na 4:1. Na počátku poslední periody už Vítkovice dokázaly jen snížit na 4:2. Juniorka potom ještě přidala pátý hřebíček do Vítkovické rakve. Zbytek zápasu jsme zkušeně dohráli, a připisujeme proto další tři body.

Víkend byl pro juniory náročný. Mnozí už nastupují v mužích, kteří tento víkend hráli také, a tak měli někteří v nohách tři náročné zápasy, což se více či méně podepsalo na vývoji střetnutí. Junka však dokázala vyhrát zkušeností a dodržením stanovených pokynů a pravidel, což je třeba ocenit. Celkově devět bodů ze tří zápasů, první místo v tabulce, gratulace a pochvala, tak kráčí Mohelnice 2. ligou juniorů.


Obrázky k článku
Card image

Autor článku

Jakub Haltmar

Sdílet článek na sociálních sítích

Hlavní partneři

Partneři