Juniorka v Havířově za šest a vede ligu!

Junioři
 Zveřejněno 11.11.2019 17:35

V sobotu se juniorské družstvo vydalo do Havířova, kde se v MSH Havířov střetlo s Opavou a domácím Havířovem. Celou cestu Juniorky hracím dnem sledujeme v článku.

S.K. P.E.M.A. Opava 2:0

V 2. lize juniorů se Mohelnice nachází i přes dvě prohry stále na prvním místě. Opava sice v tabulce figuruje až v druhé polovině, ovšem celá liga je natolik vyrovnaná, že se můžeme kdykoliv dočkat opravdu jakéhokoliv výsledku. Utkání jsme rozehráli špatně. Tragické nasazení a bojovnost Opava naštěstí gólově nepotrestala, ovšem bylo jasně vidět, že chce zápas vyhrát daleko více. Stále se opakující pokyn ohledně zvýšení intenzity střelby se nám plnit nedařilo. První třetina proto skončila bez branek. V druhé periodě jsme už však coache na lavičce, který si mezitím rval vlasy z našich chyb v obraně, poslechli. Od poloviny natáhl Heller a otevřel skóre, 1:0. Půl minuty po úvodní brance předvedl luxusní Béčko Adam Navrátil. Ten doběhl skákavý míček v rohu a z první ho backhandem napálil na bránu. Kulička zasvištěla a díky udělené rotaci se z brankové čáry v rohu hřiště octla po odrazu od obou tyček za zády opavského brankáře, 2:0. No, a to bylo z gólového představení vše. Střelbu jsme v druhé a třetí periodě zlepšili, ovšem žádný další efekt to nemělo. Opava stále dobývala naši branku, my chybovali v obraně a nedokázali potřetí vsítit, což by P.E.M.U. dostalo do kolen. I závěrečný tlak a power play soupeře jsme přežili, a proto si připisujeme tři body za výhru 2:0, což znamená druhou nulu v sezóně pro mohelnického Haltmara!

Florbal Exelsior Havířov 7:6

Tentokrát nás čekal již zajímavější soupeř. S domácím Havířovem jsme se v odpoledních hodinách porvali o první místo. Tento střet sliboval kvalitní podívanou, ovšem očekávání druhé nejvyšší soutěže juniorů v ČR zůstalo stále nenaplněno. Mohelničtí se po celou dobu prezentovali obrovským množstvím systémových chyb na vlastní polovině. Jen díky štěstěně z nich Havířov nevytřískal více. Dopředu to už však bylo lepší. Po sedmi minutách jsme díky Sedmerovi vedli 2:0. Exelsior bohužel záhy zužitkoval nabídnutou příležitost v podobě našich minel a srovnal. Když jsme odskočili na tři góly díky Špičkovi a dvakrát Přikrylovi, zdálo se být hotovo. Havíři pak ale zahájili stíhací jízdu a zavírali nás do obranného pásma čím dál častěji. Vinou únavy (hráli jsme na dvě lajny, soupeř na tři) či snad nekoncentrovanosti, se necelé dvě minuty do konce protivníkovi podařilo srovnat na 6:6 (v čase 37:10 přidal ještě šestou mohelnickou trefu Bizek). Vyhrocený špíl plný emocí ale měl dopadnout lépe pro Mohelnici. Dvacet čtyři vteřin do sirény ve vlastním oslabení unikl Filip Heller a obtočil se kolem brány, 7:6. Emoce propukly naplno a přetavili se v mohutné oslavy. Zbylé vteřinky utkání jsme již poctivě ubránili a Exelsior porážíme 7:6! Za zmínku stojí čtvrtý gól z hole Přikryla. Max, zvaný Delfín, doslova proplul obrannou soupeře, udělal si ze čtyř hráčů Havířova dobrý den a položil i gólmana. S chytrostí delfínovi vlastní pak chladnokrevně, nebo snad teplokrevně, zakončil.

Z víkendového působení v Havířově si krom enormní únavy odvážíme i šest bodů. Díky nim stále zůstáváme na čele ligy. O něj se utkáme již za dva týdny s Uničovem v Přerově. Tak držte palce!