Juniorka v Kopřivnici pouze za bod

Junioři
 Zveřejněno 22.01.2019 10:28

Pondělí, 21. ledna, se pro mohelnické juniory neslo ve znamení florbalu. Někteří dopoledne reprezentovali své ústavy v meziškolním turnaji, a potom celý juniorský tým odcestoval do Kopřivnice, kde se od 18:30 střetl s místními Vikingy v předehrávce 2. ligy juniorů.

FBC Vikings Kopřivnice 4:4

Večerní utkání, kterému v kopřivnické hale přihlíželo 56 se diváků, parametry zápasu 2. ligy juniorů rozhodně nemělo. I když se jednalo o souboj dvou týmů z čela tabulky, hra byla plná nepřesností a chyb. Našim největším nedostatkem byla nekoncentrovanost obrany, když se na naši bránu, kterou střežil Haltmar, celkově dostalo 39 střel, což je na čtyřiceti pěti minutový špíl mnoho.

Hned v úvodu utkání jsme dokázali po trefách Sedmery a Navrátila odskočit do dvoubrankového vedení. Začátek druhé periody se nám ale hrubě nepovedl, když se nám chyby v obraně staly osudnými a my inkasovali hned třikrát. Při přesilové hře 5 na 3 jsme ale těsně před koncem periody dokázali srovnat krok se soupeřem. Tragický obraz hry se nesl i třetí třetinou, kdy jsme ale díky Hellerovi dokázali strhnout vedení na svou stranu. Potom se ale Kopřivnice vzchopila a začala předvádět kvalitnější hru, což vyvrcholilo v obrovský tlak na naši bránu skoro po celou dobu poslední části. To vše vyústilo v čase 40:19 ve vyrovnání, kdy kopřivnický forward takzvaně vymetl víčko. Poslední minuty zápasu jsme ještě měli několik šancí ze zápasu vytěžit dva body navíc, což se nám bohužel nepovedlo, a proto z daleké Kopřivnice vezeme pouze bod. Za zmínku stojí vyhlášení nejlepšího hráče z našeho týmu, kterým byl obránce Adam Špička. Děkujeme soupeři za zápas a gratulujeme Adamovi k individuálnímu úspěchu.