Juniorka v Ostravě odehrála dva rozdílné mače. Z Dubiny veze tři body.

Junioři
 Zveřejněno 25.12.2019 13:32

Poslední předvánoční víkend se pro juniory stal ligovým. Poslední turnaj 2. ligy juniorů roku 2019 se odehrál v Ostravě na Dubině. Jak to našim šlo?

TJ Slovan Havířov 4:8

V prvním mači nás čekal Havířov. S vidinou lehkého zápasu jsme do utkání vstoupili lehkovážně. Namotivovaný Slovan, který přijel do blízké Ostravy na tři lajny nás zaskočil. Neběhali jsme, brali jsme utkání lehkovážně, stále si vymýšleli výmluvy. Soupeř chtěl více vyhrát, což bylo vidět i na jeho pohybu. Do díla zkázy se přidaly i naše nepochopitelné individuální chyby a neštěstí bylo na světě. První třetina sice skončila jen 1:2 v náš neprospěch, pak to ale přišlo. Ve druhé třetině Havířov odskočil na skóre 2:5 a nám začalo být pěkně horko. Hned v úvodu poslední periody jsme opět inkasovali a zdálo se, že se stavem 2:7 toho už moc neuděláme. Trenérský štáb si však vybral oddechový čas, hráče namotivoval, nechal sedět ty, kteří stále mrčeli a nechal hrát jen ty, kteří chtěli se zápasem ještě něco udělat. Špička, jako správný kapitán, se o snížení postaral záhy v přesilovce. Dostali jsme impuls a hráli lépe, pak nás bohužel zase srazila osobní chyba a soupeř zvýšil na 8:3, což pro nás byl pomyslný hřebíček do rakve. Zbytek utkání jsme odchodili a zvládli už jen snížit na 4:8. Tolik zápas se Slovanem.

1. SC TEMPISH Vítkovice B 5:3

Po dlouhém pozápasovém rozboru v šatně si každý uvědomil, co v minulém špílu udělal špatně. Na klucích bylo vidět, že chtějí vyhrát, a tak jsme hned po první třetině vedli 2:0. Ve druhé periodě jsme ještě navýšili náskok na 3:0, potom ale přišlo nešťastné snížení. Vítkovice doslova dostrkali míček za záda našeho goalieho. Třetí část už jsme odehráli pohodově, nikam jsme se nehnali, čehož ale soupeř využil a v čase 41:18 v pětiminutové přesilovce snížil na 3:2. Slovo si padesát vteřin před koncem vzal Navrátil, který vyslal pumelici na první klacek a už jsme vedli o dva. Ostravský klub si záhy vzal timeout, který přetavil v rychlé snížení. Po buly však na konečných 5:3 upravoval do prázdné brány Sedmera. Z odmakaného utkání juniorka bere tři body.

Z mačů rozdílných jako noc a den tedy juniorka připisuje tři body a stále zůstává na čele 2. ligy juniorů. Tak uvidíme, co kluci předvedou v novém roce.