Juniorka veze z Přerova čtyřgólový příděl.

Junioři
 Zveřejněno 29.10.2019 23:54

Dohrávkou prvního kola se pyšnil předvečer Dne vzniku samostatného československého státu. Naše juniorka se v neděli vydala do Přerova, aby zde změřila síly s místním mužstvem. Zápas poznamenaný nejenom rozsáhlou marodkou mohelnických juníků, ale i povrchem haly, byl více než vyhrocený. Ani jeden z týmů si nedaroval jediný míček, a proto se v konečné statistice vyloučení objevují vysoká čísla. A jak jsme si teda vedli?

FBC Přerov 1:4

Přerov, známý svým precizně zvládnutým systémem ani dnes nezklamal. Celý zápas jsme bušili do přesně postavené obrany, zatímco soupeř vinou našich chyb v obranné fázi navyšoval vedení. Stále narůstající marodka zapříčinila, že jsme v juniorském dresu vyzkoušeli i hráče s méně zkušenostmi z této ligy. V čase 9:16 se nikým nehlídaný přerovský Foldyna prosadil z těsné blízkosti mohelnické svatyně, gólman bezmocný. Chvíli před přestávkou jsme opět zachybovali a nepohlídali si kros přes osu hřiště, 0:2. I přes stále trvající tlak a kontrolu míčku se nám nepodařilo první ani druhou třetinu skórovat. Ve třetí třetině jsme ovšem opět inkasovali, shoda náhod, špatný odskok, vymetené víčko asi ze dvou metrů, 0:3. Po třetím obdrženém gólu jsme na hřiště nasadili hybridní formaci, která měla dosavadní průběh utkání zvrátit. Naději v čase 38:53 vykřesal Sedmera, když svou nekompromisní pumelicí otřel míček o břevno, od něhož se děravá kulička odrazila do brány, 1:3. Obrovský tlak, emoce, souboje za hranou, tak se dohrávalo toto utkání. Do odkryté svatyně na 1:4 však upravil Šefčík a bylo po zápase. Mohelnice tedy z výjezdu do Přerova veze prohru 1:4. S širokou marodkou ale předvedla relativně dobrý výkon. Sráželi nás akorát individuální chyby a extrémní nedostatek štěstíčka. Znát byla také únava, protože někteří junioři pravidelně nastupují za A mužstvo, které předchozí den sehrálo složitou bitvu se Žďárem. Tolik tedy z Přerova.