Logo klubu
Skip to content

Junka překonala v Přerově nejen oba soupeře, ale i časový harmonogram!


 Junioři   
 Zveřejněno 24.11.2019 19:47

Do nedělní 2. ligy juniorů naskočil i náš manšaft. Mužstvo, které soutěž dokonce vede, si v opravdu brzkých ranních hodinách udělalo výlet do Přerova. Na zdejších kostkách si naši počíhali na Uničov a připsali tři body s Krnovem. Jelikož polovina juniorského týmu dostává šanci v Áčku, měli kluci plné nohy, ruce a hlavy sobotního špílu. Jak si unavená skvadra okolo Dokoupila vedla?

FBC ZŠ Uničov 6:2

Konkurenční tým v boji o čelo tabulky, místní rival, dlouholetý soupeř. Přesně takový je vztah mezi námi a Uničovem. Zdravé soupeření a konkurence mezi oběma družstvy byla vždy, což bylo vidět i na dnešním mači. Téměř prázdná přerovská hala viděla napínavý zápas. Osm hodin ráno, nedospalost, rozlámanost z cesty, zima. Tak jsme se cítili v Přerově. Na stadion jsme vběhli stejně jako do zápasu. Už zezačátku musel Haltmar hasit ohně před bránou Mohelu. Netrvalo však dlouho a z první modročerné střely jsme udeřili. Heller natáhl a načapal Volfa v nedbalkách. Důkazem bojovného výkonu byl druhý gól do sítě černožlutých. Ten si v oslabení vysloužil Heidenreich společně se Sedmerou! Když společně vybojovali míček v rohu Uničova a Sedmera nahrál na odskakujícího Heidenreicha, tak už měl náš Adámek snadnou práci, 2:0. V čase 10:27 vymetl šibenici Sedmera a vedli jsme už o tři fíky. Potom si ale vybral slabší chvíli náš goalie, který obdržel od Zámečníka pozdrav na přední kliku, 3:1. Třetinové střídání brankářů ze strany Uničova mělo znamenat nový impusl, ovšem nestalo se. Místo zlepšení hry mužstva z královského města se naopak opět měnilo skóre na straně Mohelu. Střídající uničovský Hublar nestačil na Bubelův, Sedmerův a opět Sedmerův pokus, 6:1. Za uničovské barvy snižoval už jen Sláma. I přes závěrečný tlak Uničova jsme náskok ubránili. Za herně i mentálně zvládnuté utkání bereme tři body a vyhráváme přímý souboj o čelo ligy. Klukům posíláme pochvalu za bojovný výkon. Na hřišti nechali vše, nic nevypustili a makali jako jeden tým. Trenér Dokoupil, po celou dobu mače šikanovaný zápasovým onlinem, si tedy díky výkonu svých svěřenců může jen lebedit. Zápas ozvláštnila již zmíněná pozitivní tyranie ze strany přerovskeho Páji Ceha, který seděl za zapisovatelkým stolkem. Více než hře se totiž Pavel věnoval projevu našeho coache, jejž vtipně glosoval. Když mohelnický matador tyto výplody nahlas četl v šatně, celá kabina se třásla smíchy. Pavla Ceha za tento počin chválíme, byla to sranda, ale slibujeme onlinovou odvetu. Hnedle třeba prvního března na Mlýnské? Dokoupilovi špíleři nakonec zvládli časový i teplotní nápor skvěle a s Uničovem si poradili 6:2.

FBC ORCA KRNOV 6:3

Druhý mač měl také nádech souboje o první flek. V tabulce Mohelnici blízko zařazený Krnov rozhodně nechtěl nechat tři body v Olomouckém kraji. Už od začátku bylo ale jasné, že budeme tím lepším týmem. Sice jsme k celému klání přistoupili tak trochu s nadhledem a produkovali množství chyb a fatálů, přesto jsme měli vývoj ve svých rukou. Po dvou dalekonosných střelách z holí obránců Sourala a Špičky to bylo 2:0. Již zmíněná série chyb nás stála branku, 2:1. Pak si zase vzalo slovo mohelnické duo Sedmera, Heller a odskočili Orce na 4:1. Řada našich chyb a mírně laxní přístup dával krnovským naděje skórovat, avšak Kosatky povětšinou zradilo zakončení. To, co ale prošlo na kasu zlikvidoval famózními zákroky Hampl. Dnes to byl zkrátka jeho zápas. Krnovští ale dokázali zužitkovat přesilovku, a tak špíl ve třetí části dostal nádech dramatu. Veškeré naděje zdánlivě pohřbil do prázdné brány Navrátil, soupeř se však nevzdal. Bojoval a vydobyl si snížení na 5:3. V poslední minutě potrestal krnovskou chybu v rozehrávce Sedmera a bylo hotovo. Krnov porážíme 6:3 a bereme tři body do tabulky. Pohlídaný, ovšem vyčerpáním ovlivněný zápas, jsme zvládli. Dobrá práce, juníci.

Šestibodový víkend pro Mohlenici znamená upevnění pozice na čele 2. ligy juniorů. Další turnaj čeká kluky těsně před Vánoci v Ostravě. Tak držte palce.


Obrázky k článku
Card image

Autor článku

Jakub Haltmar

Sdílet článek na sociálních sítích

Hlavní partneři

Partneři