Junka připisuje tři kuličky do tabulky a je šestá!

Junioři
 Zveřejněno 12.02.2019 20:15

V neděli, 10. února, se naše juniorka vydala prolomit šňůru proher, která čítala celé tři zápasy bez zisku bodu. Podařilo se juniorce v souboji s poslední Horní Suchou a prvním Uničovem bodovat, nebo zase odjeli domů jak zpráskaní psi se sklopenýma ušima? Více v článku.

FbK Horní Suchá 15:2

Už od první minuty bylo jasné, že v tomto zápase získáme tři body. Začátek byl z herní strany velice dobrý, ovšem gólový projev nás nepolíbil. Dlouho jsme drželi stav 1:0, což nás stále nechávalo v napětí a podvědomě nás to nutilo k osobním chybám, které naštěstí všechny zachránil náš brankář. Těsně před koncem periody jsme ale přidali dva góly do šatny a z první třetiny jsme si tedy odnesli tříbrankový náskok. Druhá a třetí třetina byla už jasně v našich rukou. Soupeře jsme přehráli, a dokonce mu nadělili patnáctigólový příděl. Dlouho to vypadalo i na nulu v našem brankovišti, ovšem bohužel 3 minuty před poslední sirénou prošla do sítě skrytá střela ze střední vzdálenosti, která Haltmara připravila o první nulu v 2. lize juniorů. Zápasem s Horní Suchou jsme tedy prolomili šňůru proher a můžeme otevřít sekt, protože juniorka v roce 2019 vyhrála první soutěžní utkání.

FBC ZŠ Uničov 1:7

Druhé utkání již bylo v jinačím tempu. Tradiční rival ukázal, že je právem na prvním místě soutěže. Přehrál nás na plné čáře. Nadvláda černožlutých dresů byla způsobena lepší fyzickou kondicí, klidem v rozehrávce i koncovce, ale také, podle slov trenéra mohelnické juniorky Toma Dokoupila, v tom, že ať Uničov na hřišti udělal cokoliv, bylo to rychlé a nečekané. Uničovští nás proto většinu zápasu točili v naší obranné třetině jak malé Jardy na kolotoči za barákem, a proto si zaslouženě odváží tři body a upevňují si svou pozici v čele tabulky. Nutno dodat, že k vítězství jim pomohla také naše proslulá zaváhání v obraně, kdy pět z celkových sedmi obdržených gólů padlo ze samostatných úniků. Pozitivní ale je, že ve třetí periodě jsme to byli právě my, kdo tvořil hru a soupeře přehrával, ovšem uničovskou zeď v brankovišti jménem Honza Hublar jsme nedokázali probořit. Naši kluci musí tedy pořádně potrénovat nejen na herním projevu, ale i na fyzické kondici, aby v odvetě klukům z Uničova prohru vrátili i s úroky. Jestli se jim to podaří zůstává už otázkou. Jisté ale je, že si naše junka z turnaje v Litovli odváží tři body a usazuje se na šestém místě 2. ligy juniorů.