Junka veze z Ostravy tři body. Na Havířov byla krátká, s Kopřivnicí jsme si poradili.

Junioři
 Zveřejněno 29.01.2020 23:39

V neděli se natěšené mužstvo Juniorů vydalo do Ostravy. V městě uhlí si naši Juníci v prvním turnaji v roce 2020 poměřili síly s Havířovem a s Kopřivnicí. Jak nám to šlo­­­­?

Florbal Exelsior Havířov 5:8

V prvním klání se nám nedařilo. Pořád dokola jsme opakovali tytéž chyby, což se brzy projevilo na skóre. Problémy nám činilo zvláště pokrývání krosových nahrávek a předržování míčku. Dobré pasáže hry se střídaly se špatnými. Ty špatné trvaly bohužel déle a byly vždy započaty zbytečnou chybou, či faulem. Skóre otevřel pověstný havířovský kanonýr Adam Feber. Ten si povodil našeho gólmana a zavěsil. Záhy odpovídal Sedmera. Dlouho jsme se se soupeřem přetahovali. Po druhé periodě jsme prohrávali 3:4, jenže jsme nezachytili začátek té třetí. Tři rychlé góly znamenaly knockout. Ze stavu 3:7 se nám podařilo snížit na 5:7. Konečně jsme začali hrát a Havířov jsme uběhali. Jenže potom přišel zbytečný faul na 2 minuty a tlak byl pryč. Exelsior ještě upravil do prázdné brány na konečných 5:8 a bylo hotovo. Ze zápasu tedy nemáme nic.

FBC Vikings Kopřivnice 7:5

Druhý mač byl již z jiného soudku. S Kopřivnicí jsme hráli vyrovnanou partii. Po rozhovoru v šatně jsme se probudili. I když jsme první třetinu prohráli, předváděli jsme konstantní výkon. Chyby jsme omezili a skóre se měnilo v náš prospěch. Ve zlomu mezi druhou a třetí periodou jsme zásluhou Sedmery, Špičky a Navrátila odskočili na rozdíl dvou branek, což nám zajistilo klid do poslední části. Vikinzi museli hrát otevřeně a my jsme využívali jejich mezer v obraně. Vsítit dokázali dvakrát Heller a jednou Weiss a bylo to 4:7. Kosmetickou úpravu skóre na 5:7 zařídil kopřivnický forward Jakub Kostelník, ale to bylo ze špílu vše. Z víkendu tedy bereme tři body a stále držíme první místo v 2. lize juniorů.