Logo klubu
Skip to content

Junka za 6. Opava ani MVIL pro nás nebyli problém!


 Junioři   
 Zveřejněno 17.02.2020 19:39

V neděli se Juniorka vydala do Havířova. Do města v Moravskoslezském kraji Juníci cestovali za obhajobou první pozice ve 2. lize juniorů. Jak to našim šlo? Nutno dodat, že to pro Juniorku nebyl žádný med. Většina týmu totiž hraje i za Áčko a pozdní příjezd ze sobotního zápasu v Pelhřimově jim nedovolil pořádně zahnat únavu. Ti šťastnější spali necelých šest hodin.

S.K. P.E.M.A. OPAVA 6:4

První zápas byl ve znamení přetahování. Klukům byla naordinována jasná taktika, kterou plnili velmi dobře. Bohužel nás srážely osobní chyby, kvůli kterým s námi Opava dlouho držela krok. Už v čase 1:27 otevíral skóre Sedmera, záhy však PEMA vyrovnala. Ještě do přestávky však skóroval Heller a zase jsme vedli. Ve druhé části padlo po gólů a do závěrečné patnáctiminutovky jsme šli s vedením 3:2. Třetí třetinu a celý mač potom rozhodly přesilovky. Čtyři početní výhody, dvě pro Opavu a dvě pro nás. Nejprve jsme využili výhodu my, 4:2. Opava potom záhy snížila, ovšem při hře 5 na 5. Poté byl nesmyslně vyloučen Heller, z čehož si nedělal hlavu Weiss. Ten si v oslabení udělal z protihráčů kuželky, a nakonec backhandem zavěsil, 5:3. Dvacet vteřin po buly, další chyba Mohelu, sníženo. Drama však v přesilovce nedovolil Špička. Jako správný kapitán zužitkoval početní výhodu a upravil na konečných 6:4. Další zbytečné vyloučení Mohelnice už nic nezměnilo. Kluci tedy vítězí nad nevyzpytatelným soupeřem 6:4 a zapisují důležité tři body do tabulky.

1.MVIL Ostrava 7:2

Druhé utkání již bylo o poznání jednodušší. MVIL často chyboval a proti naší dobře postavené obraně toho moc nezmohl. Přesto se Ostrava prosadilo jako první. Po chybě našeho obránce se obtočil kolem brány forward soupeře. Potom jsme vzali zápas do svých rukou. V čase 11:05 skóroval Kotrle, který doslova dotlačil míček za záda brankáře domácích. Pak se prosadil Sedmera, Weiss, Přikryl, Bizek a dvakrát Havelka. Naše góly padly díky dodržování stanovené taktiky, nebyly to náhody, což je pozitivní. Ve třetí části se ještě jednou prosadil MVIL, když po samostatné akci přehodil Hampla Hopp. Ani Ostrava nás nezaskočila a my berme další tři body.

Z víkendu tedy máme šest bodů, což znamená udržení náskoku na čele soutěže. Chleba se však bude lámat 1.3. na Mlýnské, protože se zde utkáme se druhým a čtvrtým celkem ligy. Zvládneme to? Určitě doražte na Mlýnskou!


Obrázky k článku
Card image

Autor článku

Jakub Haltmar

Sdílet článek na sociálních sítích

Hlavní partneři

Partneři