Logo klubu
Skip to content

Měsíční ohlédnutí: V září jsme odstartovali sezónu a stálo to za to


 FBC Mohelnice   
 Zveřejněno 18.08.2018 00:20

Na startu nové sezóny naše 4 nejstarší kategorie odehrály 9 zápasů s celkovým ziskem 13 bodů z 24 možných. Naše týmy se představily na halách v Libině, Uničově, Olomouci a Prostějově.

Dorostenci pod vedení trenéra Tomáše Pudila si připsali 6 bodů, když v Libině jasně převálcovali domácí celek Vikýřovic 30:1 a zaznamenali nejvyšší výhru v historii klubu. Tímto počinem se mimo jiné dostali na známou sarkastickou facebookovou stránku „Český florbalový bizár ultimátně“. V druhém zápase se kluci střetli s Asperem Šumperk, s kterým si poradili v poměru 5:0.

Junioři pod taktovkou Tomáše Dokoupila po postupu do 2. ligy juniorů předvedli nepřesvědčivý výkon, když v prvním zápase sezóny v Uničove utrpěli porážku proti Kopřivnici 4:3. Chuť si však spravili v následujícím utkání s rivalem z Olomouce, které i přes malý počet hráčů do pole dokázali vyhrát 6:3 a připsat si tak první 3 body do tabulky v novém ročníku.

Mohelnický mužský „A“ tým se v září představil doma na Mlýnské v 3. kole poháru České pojišťovny, kde po bojovném výkonu na divizní Hradec Králové nestačil až v prodloužení. Po prohře 6:5 se tedy Mohelnice s Pohárem zase na rok loučí. Nejediným pozitivem letošního ročníku byla rekordní domácí návštěvnost 173 diváků, což je rozhodně známka oblíbenosti tohoto sportu v našem městě! Do ligové soutěže, konkrétně Rogionální ligy mužů, naše „Áčko“ vstoupilo vítězně. S rezervou Rožnova si poradilo lehce v poměru 12 ku 2. Druhý zápas naší seniorské kategorii nevyšel, a nakonec brala po remíze 3:3 se Šternberkem jen bod.

Mohelnická rezerva v čele s hrajícím trenérem Tomášem Berkou hned na prvním turnaji nového ročníku zaváhala. V Olomoucké lize mužů po vysoké prohře s „B“ týmem Prostějova 6:11 a smolné porážce 3:4 s Droždínem nemá v tabulce ani bod.


Obrázky k článku
Card image

Autor článku

Jakub Haltmar

Sdílet článek na sociálních sítích

Hlavní partneři

Partneři