Logo klubu
Skip to content

Mladší žáci berou medaile. V Přerově to cinklo zlatě. Z Prostějova vezeme bronz.


 Mladší žáci   
 Zveřejněno 12.02.2020 23:16

V sobotu se družstvo 07 vydalo do Prostějova. Tam jsme bojovali se Šumperkem, Přerovem a Prostějovem. Tým 08 hrál v Přerově s Přerovem, Lipníkem, Hranicemi a s Droždínem.

FBC Mohelnice 07

Jelikož Šumperk nepostavil dva týmy, hráli jsme v sobotu jen tři zápasy. V prvním mači se nám postavil Šumperk. Prohře 1:7 napomohly komické situace ze strany rozhodčích a naše úvodní tří minutovka, kdy byla obrana duchem někde na D1. K příznivému výsledku pro Mohel nepřispělo ani florbalové štěstí, které nám opravdu nepřálo. Herní projev byl ale povedený, ukázali jsme vyspělý florbal. Ovšem stále máme před sebou kupu práce. Po krátké pauze nás čekal Přerov. I s ním jsme hráli vyrovnaně. Bohužel jsme toho bílého nezbedu nedokázali dostat do branky a po zbytečných chybách jsme naopak sami inkasovali, a tak prohráváme 2:4. V koncovce utkání Přerov zkoušel takticky držet míček za bránou, na což jsme nedokázali reagovat. Nezvládli jsme napadat soupeřovy pozice, a proto se jenom vyčkávalo. Do příště se tedy musíme naučit, jak hrát proti pasivnímu stylu. Soupeře ale nijak neshazujeme. Na turnaj přijel s malým počtem hráčů a předvedl taktickou a chytrou hru. V posledním špílu proti domácímu Prostějovu se nám dařilo. Hrálo se nahoru dolů, viděli jsme pohledné šance na obou stranách, oko fajnšmekra si lebedilo. Gólová převaha byla po většinu času na naší straně, a tak vítězíme 9:6. Turnaj nám ukázal, že tým v plné sestavě šlape jako hodinky. Jedinou kaňkou na dobrém výkonu byla absence útočníků v obranné fázi. Tento týden jsme zkoušeli nová cvičení na zlepšení pohybu útočníků. Nyní máme tři týdny na to, abychom na tom zapracovali a zautomatizovali to.

FBC Mohelnice 08

V neděli jsme vyrazili do Přerova. Po dlouhé době se nekryli mladší žáci se staršími, a tak jsme na palubovku netradičně pozvali i starší kolegy. Ti nám ukázali, jaká je úroveň ve starší kategorii. První špíl jsme hráli s Přerovem. Musíme pochválit soupeře, který si nic nedělal s tím, že je o hlavu menší než my. Přerovští elevové bránili s grácií a byli nám vyrovnaným protivníkem. Nejeden náš útok si vylámal zuby na jejich perfektním golmanovi. Výsledek 5:5 je pro nás trochu zklamání. Po herní stránce jsme sice spokojeni, ale od některých kluků bychom v takovémto zápase čekali více. Druhý mač s Lipníkem a jasná výhra 5:1. Žádné drama. Během špílku s Hranicemi, který jsme díky pohledným kombinacím vyhráli, začalo i hokejové utkání Česka s Ruskem. My jsme mohli vidět první třetinu toho, jak se české reprezentaci nedařilo. Z toho jsme si ale nevzali příklad a poslední špíl s Droždínem jsme zvládli. Hrálo se o hodně, vítěz totiž bral první flek. První půle byla odehrána dobře, pár zbytečných chyb ale zavinilo vyrovnaný stav. V závěru jsme Droždínu odskočili a náš brankostroj se zastavil až na čísle osm. Po výhře 8:4 tedy bereme zlatou placku a těšíme se na odvety hnedle 1. března.

Vyjádření trenéra Mohelnice Radima Lukase:

„Za víkend děkuji rodičům, kteří s námi tuto štaci absolvovali. Za oba dva dny musím pochválit i hráče. Hra se mně líbila, konečně nešlo jen o sólové akce, ale dokázali jsme si to vyťukat do prázdné brány. Gratulace patří Onďu Němečkovi, který doma potrénoval a mohl se radovat ze tří branek. Je super, že oba naši golmani jsou multifunkční, a i když vidí 90% tréninků z branky, mohou být nasazeni do pole jako platní hráči.“


Obrázky k článku
Card image

Autor článku

Jakub Haltmar

Sdílet článek na sociálních sítích

Hlavní partneři

Partneři