Logo klubu
Skip to content

Mladší žáci berou z víkendu bronz a stříbro. Výsledky ale nechme stranou, musí se hrát i na jiné hodnoty.


 Mladší žáci   
 Zveřejněno 20.01.2020 22:58

Třetí víkend roku 2020 přinesl 18. a 19. kola Olomucké ligy mladších žáků, které se zúčastnila i naše družstva 07 a 08. Jak se nám výlet do Olomouce a do Lipníka vyvedl?

FBC Mohelnice 07

V prvním utkání v Olomouci jsme vlétli na domácí Rangers. Po hladkém průběhu si soupeř v posledních minutách málem zahrál na Švýcarky na MS a nepříznivý stav otočil. To se naštěstí našim podařilo odvrátit, a proto utkání vyhráváme 6:4 (Kapl, Opluštil 2x, Miketa 2x, Kuba O.). Na vině bylo klasické odchození zbytku již v hlavách vyhraného mače. Z chyb z prvního klání jsme se chtěli poučit a začít předvádět aktivní a kombinační florbal. Oponent z Přerova byl však proti. I když to byl pohybem vyrovnaný mač, soupeř byl ve finální fázi lepší a naše chyby dokázal potrestat, 1:5 (Kořínek). Další na řadu přišel Prostějov. V nastoleném trendu jsme pokračovali a ve zmaru se ještě více vykoupali. Prohra s Prostějovem už byla výraznější facka, 1:8 (Kuba K.). Jedním z mála pozitiv byl výkon našeho brankáře. Ondra Němeček chytil Prostějovu všechny tři nájezdy a uchránil tak Mohelnici od dvouciferného debaklu. Poslední sobotní měření sil mělo být s Olomoucí Stars. Tým, který ještě ani jednou nezaváhal byl pro naše těžkou zkouškou. Naše hra se začala alespoň trochu podobat tomu, co jsme chtěli předvádět. Bohužel ani naše snížení na 1:2 nezastavilo tři rychlé branky FBS v druhé polovině. Druhý gól do sítě Olomouce byl již jen kosmetickou úpravou. Turnaj tedy zakončujeme prohrou 2:5 (Kuba O., Kapl). Na turnaji v Olomouci končíme třetí.

No a jak to dnes viděl trenér Radim Lukas:

„Začíná se více projevovat hledání chyb kdekoliv jinde než u sebe samotného. Například rozhodčí. Je jasné, že na zápasy mladších žáků budou delegováni arbitři, kteří ještě nemají takové zkušenosti, a proto je normální, že budou chybovat. S tím musíme počítat. Také se u nás pomalu vytrácí kombinační hra. Stále více se projevuje sobeckost hráčů, kteří hrají na sebe, což většinou končí ztrátou balónku. Hlavní problém je absence samotného pohybu. Běhá jen ten s kuličkou, ostatní se dívají, jak to skončí. Dnešní výkon samozřejmě mohla ovlivnit absence třech klíčových hráčů, ovšem v této fázi musíme být schopni nahradit i ty šikovnější. Pozitivem na sobotě je fakt, že dokážeme fungovat samostatně jako tým, umíme si sami zorganizovat předzápasovou přípravu, odehrát utkání. Teda dokud je stav příznivý. Nejlepším sobotním špílem byl dle mého ten s Olomoucí Stars. Možná to bylo tím, že FBS se prezentovalo stylem hry, na který jsme navyklí.“

FBC Mohelnice 08

Nedělě, podobná sestava, posílená jen o pár hráčů, kteří neobvykle nehráli za starší kategorii. První utkání dne připomínalo to sobotní. Přerov dovezl podobný tým, s kterým jsme prohráli stejným brankovým rozdílem jako v Olomouci. Ve vyrovnaném mači jsme nebyli schopni prostřelit brankáře. Náš nedůraz v soubojích Přerov nekompromisně trestal, z čehož vyplynulo i výsledné skóre 0:4. Druhé klání, tentokrát s Litovlí. Po vyrovnaném začátku jsme dokázali pár góly odskočit a zaslouženě dokráčet k vítězství 7:3 (Vašíček, Kuba O, Kutálek, Vacula, Karafiát, Miketa 2x). Třetí mač dne, tentokrát s Hranicemi. V závěru jsme málem zažili déjà vu ze sobotního zápasu s Rangeres, když jsme se po zbytečné brance v závěru ještě báli o výsledek. Kluci ale lámání chleba zvládli v pohodě a hranické holky a kluky k ničemu nepustili, což znamená hubenou výhru 3:2 (Karafiát 2x, Kuba O). Poslední zápolení dne bylo až zbytečně moc vyhrocené. Možná by se některým hodila lekce pravidel, ale to nechme stranou. Tvrdou hru nepodporujeme, ale florbal se nehraje v rukavičkách. Nehledě na to, když se někteří z nás jednou podívají na mezinárodní úroveň, kde je práh nedovoleného zákroku nastaven ještě ostřeji. Zkrátka, některé pády si hráči přivodí sami. V druhé polovině, kdy jsme kontrolovali průběh utkání, soupeř třikrát fauloval, což znamenalo tři nájezdy na lipnickou klec. Ondra Němeček, v sobotu brankář, dnes v poli, si tak mohl třikrát vyzkoušet nájezdovou loterii. I když předešlý den tři nájezdy chytil, dnes svého soka v masce nepřechytračil ani jednou. Další zajímavý příběh napsal Kryštof Kořínek, který poslední dobou podává kvalitní výkony. Ten se na hřišti blýskl hattrickem, což přispělo ke konečné výhře 6:2 (Miketa, Mikulička, Kořínek 3x, Vacula). Na nedělním turnaji tedy končíme stříbrní.

Vyjádření trenéra Radima Lukase:

„Včerejší výkon se promítl i do dnešní hry. Je vidět, že na lepší soupeře s tímto přístupem nestačíme. Za to jsme byli hned potrestáni. Průměrný výkon stačil na druhé místo. Děcka zvládly celý turnaj krom onoho vyhroceného mače s Lipníkem sami, což byl zároveň nás edukační cíl. Byla radost se dívat na jejich komunikaci, střídání, fungování jako tým. Myslím si, že toto je třeba také zařadit do celého tréninkového procesu, protože jen tak z nich vyrostou kvalitní hráči. Oba dny jsme nakonec pojali v tréninkovém tempu, i když to nebylo původně v plánu. Mnoho útočníků si vyzkoušelo tíhu rozehry, když zbytek týmu neběhá nebo problémy spojené s absencí útočníků v obranné fázi. Obránce jsme zase nechali ochutnat trochu té ofenzivy. Doufám, že tento experiment některé z nás probudí. Třeba se začnou zapojovat do veškerého dětí na hřišti. Musím pochválit i oba naše brankáře. Ti si o víkendu vyzkoušeli hru mimo tři tyče a neztratili se. Maty Vašíček dokázal vstřelit jednu branku, Ondra Němeček musí na svůj gól ještě počkat, ovšem s jeho dobrým výkonem to nebude dlouho trvat. Samozřejmě děkuji rodičům, fanouškům za podporu a za tým slibuji, že příště budeme ještě lepší. Díky!“


Obrázky k článku
Card image

Autor článku

Jakub Haltmar

Sdílet článek na sociálních sítích

Hlavní partneři

Partneři