Logo klubu
Skip to content

Mladší žáci o víkendu hráli v Libině a v Uničově. Jak jim to šlo?


 Mladší žáci   
 Zveřejněno 04.11.2019 08:45

Uplynulý víkend znamenal pro kategorii mladších žáků dva výjezdy. FBC Mohelnice 07 se v sobotu vydala do Uničova, mužstvo 08 v neděli cestovalo do Libiny. Jak se našim vedlo?
FBC Mohelnice 07

V Uničově nás čekal hned v prvním zápase domácí tým. Ve třinácti hráčích do pole jsme odehráli ospalý zápas bez náboje. Kvůli absolutní nekoncentrovanosti na výkon prohráváme 4:5 a dostáváme zaslouženou facku hned z rána. Ve druhém mači jsme se střetli s Olomoucí. Když jsme hned ze startu prohrávali 0:2, vypadalo to s námi bledě. Herní projev se zlepšil a měli jsme ze zápasu více. Olomoucké podržel brankář, a i kvůli němu končí utkání po našem kuriózním vyrovnání 3:3. V tomto špílu jsme předvedli asi to nejlepší za celý turnaj. Předposlední klání dne, Přerov. Jako přes kopírák s Uničovem. Nulový herní projev, žádná chuť hrát, a proto jsme Přerovu podlehli vysoko, 1:5. Závěr dne patřil mači se Šternberkem. Soupeř byl ve všem lepší. Převahu měl nejen v technické stránce, ale i v kombinaci a pohybu. Na Mohelnici byla vidět frustrace z předchozích výkonů, a proto se Šternberkem prohrává 3:5. Tento turnaj se moc nevydařil, ovšem vždy není posvícení a my se z chyb musíme hlavně poučit.

FBC Mohelnice 08

Družstvo mohelnických 08 se v neděli vydalo do Libiny. Očekávání byla veliká, bohužel, jako by si někteří hráči přenesli do Libiny hru ze soboty. Zkušení mladší žáci dělali chyby nevhodné na herní plochu této kategorie. Výhra s Vikýřovicemi 9:3 a s Droždínem 3:1, naopak prohra s Litovlí 3:4 a s Jeseníkem 2:5 ukazuje na nedostatky hlavně v mentální přípravě na zápasy a na neschopnost správně reagovat na vývoj utkání. Na turnaji jsme vyzkoušeli i hráče z mladší kategorie, z elevů. Na palubovce se neztratili a nabídnutou příležitost zužitkovali k osobnímu růstu. Šlo vidět, že je pro ně větší hřiště obrovská zkušenost, a že to, co si mohou dovolit při hře tři na tři v elevech, zde, při hře 5 na 5 neprojde.

Konečné pořadí na obou turnajích se nevyhlašovalo, a proto ho neuveřejňujeme ani zde v reportu. I přes kontroverzní výkony však trenéři posílají svým svěřencům pochvalu za všechna pozitiva, co na hřišti nechali. Negativní věci trenérský štáb okolo Radima Lukase s hráči rozebral a doufá, že se jednotliví špíleři ze svých chyb poučí a příště odehrají lepší turnaj. S příslibem slunných zítřků se s vámi loučíme i my v článku.


Obrázky k článku
Card image

Autor článku

Jakub Haltmar

Sdílet článek na sociálních sítích

Hlavní partneři

Partneři