Logo klubu
Skip to content

Mladší žáci na turnaji v Olomouci oslavují parádní výkon - vezou si domů krásné druhé místo


 Mladší žáci   
 Zveřejněno 17.02.2019 20:21

Mladší žáci se ve sváteční neděli vydali na turnaj do nedaleké Olomouce. Tentokráte se rozhodli využít vlakovou dopravu. Na turnaji se setkaly týmy FBC Tornáda Lutín, FBC Přerov Predátoři, SK K2 Prostějov a FBS Olomouc.

V prvním zápase, proti hráčům z Lutínu, se naši poprvé dostali do role suverénního favorita zápasu a porazili soupeře krásným výsledkem 6:2. V průběhu zápasu sice Lutín využil Mohelnického zaváhání, kdy Mohelnice vedla 2:0, a soupeř dorovnal na remízu 2:2, ale více se soupeři v zápase nepodařilo a vítězství patřilo našim. Další zápas s Přerovem byl však větším oříškem. Mohelnice byla sice více na míčku a určovala tempo hry, ale nedokázala akcí a soustavného tlaku na bránu využít. Špatná koncovka zapříčiňovala skóre 0:2 ve prospěch soupeře. Mohelnice však neklesla na mysli, ukázal se týmový duch, a ve druhé polovině zápasu dokázala dotáhnout ztrátu a urvat remízu 2:2.

Další zápasy již nevykazovaly takové florbalové senzace jako v předešlých utkáních. Podle trenéra Ráďu: „Výhra nad Prostějovem měla hořký dozvuk. V závěru zápasu už to spíše připomínalo nějaké zápasy v přetahování a i přesto, že se kluci snažili hrát florbal, to nešlo moc poznat.“ Vždycky není posvícení a trenéři by měli své svěřence připravit i na to, že tým může zápas prohrát (zápas skončil 4:2 ve prospěch Mohelnice). Utkání proti Olomouci se dohrávalo již jen z povinnosti – Mohelnice domácí přehrála výsledkem 7:2.

Trenér kategorie hodnotí turnaj velmi pozitivně. Hlavně v prvních dvou utkání hráči aktivně přistupovali k soupeřům a ke hře samotné. Snažili se a makali na 100%. Další zápasy neměly patřičnou šťávu a hráčům již chybělo nasazení do hry. Mohelnice si tedy z turnaje odváží krásné druhé místo a to jen díky lepšímu skóre Přerova. Cílem trenéra je více zapojit mladší žáky do tréninkového procesu starších žáků. Prospělo by jim to nejen k hernímu postupu, ale i kondičnímu – někteří hráči jsou totiž pěkní lenoši :-)


Obrázky k článku
Card image

Autor článku

Klára Strupková

Sdílet článek na sociálních sítích

Hlavní partneři

Partneři