Logo klubu
Skip to content

Mladší žáci se v rámci přípravy na sezónu vydali na Moravian cup!


 Mladší žáci   
 Zveřejněno 10.09.2019 16:00

První víkend v novém školním roce se nesl v duchu poslední zápasové přípravy před ostrými starty v sezóně. V Olomouci se totiž konal juniorský turnaj Moravian cup, kterého se zúčastnila i Mohelnice, konkrétně kategorie mladších žáků B12. Jak daleko naše naděje ve víkendovém turnaji dokráčely?

FBS Olomouc Stars 4:3

Na začátek turnaje jsme se v základní skupině střetli s jedním z domácích týmů, s FBS Olomoucí Stars. Zápas byl v konečném důsledku naším trenérem hodnocen kladně. Po dlouhé a tvrdé letní přípravě, kterou jsme strávili povětšinou venku na úkor halových tréninků, jsme s Olomoucí předvedli kvalitní výkon. Utkání bylo vyrovnané, plné šancí na obou stranách a opravdu pohledné, potěšilo všechny přítomné. V mači se blýsknul především mohelnický brankář Ondřej Němeček, když podržel svůj tým a za svá záda pustil jenom tři branky. I díky němu jsme vyhráli první střetnutí poměrem 4:3 a zapsali jsme první body do tabulky.

TJ Starý Harcov Liberec 2:3

V dalším špílu se ukázala naše florbalová nevyspělost, nezvládli jsme tvořit hru a inkasovali jsme tři zbytečné góly. Jedinou perlou na špatném zápase bylo závěrečné snížení na 2:3, kdy jsme si soupeře vyťukali, což byla opravdu lahůdka. Mač tedy smolně prohráváme 2:3.

SK K2 Prostějov 7:1

Do posledního střetnutí ve skupině jsme vstupovali s vědomím, že potřebujeme vyhrát velkým brankovým rozdílem, abychom postoupili ze skupiny z prvního místa a zajistili si lepší výchozí pozici v pavouku play off. Na klucích a holkách již byla cítit únava z dvou předešlých zápasů, a proto se číslo vstřelených gólů zastavilo jen na počtu 7. Utkání se totiž neslo spíše v duchu individuálních akcí samotných hráčů než v tom týmovém. Konečná výhra 7:1 nakonec nestačila, a my končíme skupinu na druhém místě.

FBC Přerov 3:2 SN

Do nedělního play off nám byl nalosován Přerov, který byl ve své skupině třetí. Toto vyrovnané utkání jsme měli od samého počátku ve svých rukou. Potom nám ovšem chyběly potřebné zkušenosti k pohlídání si vedení a my jsme těsně před koncem dovolili soupeři srovnat krok, a proto se šlo do nájezdů. Atmosféra na hale byla taková, že by se dala krájet. Za Mohelnici jel první Dan Kapl, který si se svým nájezdem poradil mistrně. I Alex Vytopil se nemýlil a uklidil míček za záda přerovského brankáře. Bohužel Vykydal nájezd nedal, a tak mohl Přerov srovnat nájezdový krok, což se mu bohužel podařilo. Následovala rychlá smrt, v níž se jelo neuvěřitelných osm sérií. Na mohelnické straně se střídali pouze Kapl a Vytopil. S nervy ze železa všechny nájezdy proměnili. V osmé sérii se vyznamenal mohelnický brankář, když fantasticky vykryl nájezdníka Přerova a mohlo se slavit. Jsme v semifinále!

FBŠ Hattrick Brno 1:7

V semifinále nás čekal pozdější vítěz celého turnaje Hattrick Brno. Soupeř byl technicky i takticky lepší a z minulých vypjatých zápasů unavené mohelnické špílery s přehledem porazil. Mohelničtí si ale zaslouží obrovskou pochvalu, makali, plnili defenzivní povinnosti tak, jak měli, a i když padlo více branek do naší sítě než do té brněnské, za předvedený výkon se nemusíme stydět. Možnost poměření sil s brněnským celkem nám totiž přineslo spoustu zkušeností a nových poznatků. Dobře odmakaný zápas, kluci!

FBS Olomouc Stars 2:3

Do boje o třetí místo se proti našim postavil domácí celek Olomouc Stars. S tímto soupeřem jsme se již střetli ve skupině, ovšem zápas měl naprosto opačný průběh než ten sobotní. Začátek mače nám utekl a my po první polovině prohrávali 3:0. V druhé půli jsme zahájili stíhací jízdu, otevřeli jsme hru, ovšem zvrátit vývoj utkání se nám nepodařilo. I přes chvílemi lepší výkon než Olomouc a množství šancí jsme zvládli vstřelit jen dva góly. Chybělo nám to pověstné štěstíčko, když jsme neproměňovali jasné příležitosti, zatímco Olomouc ukázala, že z každé akce umí vytěžit maximum.

S turnajem se tedy loučíme na čtvrtém místě. Z našeho pohledu není třeba hodnotit umístění, jelikož tyto neligová střetnutí měla spíše odhalit případné nedostatky v našem týmu, což se podařilo. S vývojem turnaje jsme spokojeni, jelikož jsme odehráli maximum možných zápasů, tedy 6. I když to necinklo, turnaj jsme si užili, a to je to hlavní!

Hodnocení hlavního trenéra mladších žáků Radima Lukase:

„Tým bych chtěl pochválit za reprezentaci klubu. Turnaj nám ukázal značné nedostatky, které musíme v sezóně ještě vypilovat. Dlouhou letní přípravu jsme odmakali, takže nezbylo tolik času na trénink herních systémů a situací přímo v hale. Na tom všem chceme začít pracovat až v druhé polovině září, abychom se plně připravili na ligovou soutěž. V mých svěřencích vidím obrovský potenciál. Společně jsme již udělali obrovský kus práce a já věřím, že během sezóny uděláme ještě další progres, jehož výsledky budeme moci porovnat třeba na dalších neligových turnajích. Děkuji za turnaj!“


Obrázky k článku
Card image

Autor článku

Jakub Haltmar

Sdílet článek na sociálních sítích

Hlavní partneři

Partneři