Logo klubu
Skip to content

Mladší žáci si z turnaje v Litovli odvážejí první příčku


 Mladší žáci   
 Zveřejněno 13.01.2019 22:37

Dnes, 13. 1. 2019, se uskutečnil turnaj mladších žáků v nedaleké Litovli. Mohelnice na turnaj zavítala v plné zbroji a utkala se s týmy Tatran Litovel, FBC Lipník, FBC Přerov Predátoři a FBC Přerov Panteři.

První zápas proti domácí Litovli byl, jak se říká, nemasný neslaný, ale i přes to Mohelnice dokázala zvítězit. Ani druhý zápas nebyl o moc lepší. Utkání proti Lipníku bylo v mizerném tempu, nedařilo se nic a utkání nemělo patřičnou šťávu, štěstí stálo na soupeřově straně. Hráči měli dřevěné nohy a spíše se na hřišti potáceli, odpovídal tomu i výsledek zápasu 6:2 v soupeřův prospěch. Vstup do turnaje tedy nebyl nejšťastnější, ovšem to v našem klubu není nic neobvyklého – začátky zápasů zaspávají i jiné kategorie. Nu což, hlavu vzhůru, jede se dál - nic není ztraceno!

Pořádné tempo a florbalovou parádu nám nabídl další duel Mohelnice proti Predátorům z Přerova, kdy se hrálo tzv. „nahoru dolů“. Mohelničtí však drželi postavení a výborně se navzájem zastupovali, přesně tak, jak trenér Radim Lukas, po nich vyžadoval. I přes to, že si Vykoš v první minutě zápasu dal vlastní gól, Mohelnice byla schopná zápas kontrolovat a dotáhnout ho do vítězného konce výsledkem 6:3. V daném zápase se blýskl Ondřej Kuba, který téměř po sobě nasázel do soupeřovy svatyně 2 góly. Vyzdvihnout také musíme našeho „dorostence“ Davida Horáka, který na hřišti předváděl neuvěřitelné zákroky, a to nejen v tomto zápase, ale i po zbytek turnaje. Avšak než jednotlivce musíme pochválit výkon celého družstva, který makal na 150 % a hlavně začal si VĚŘIT, proto také i štěstí stálo při nich. Nálada v týmu se po výhře nad Přerovem zvedla a patřičná sebedůvěra v hráčích probudila chtíč po první příčce turnaje. A také, že si pro to zlato šli! Zápas proti druhému Přerovu byl velmi vyrovnaný. Šance na obou stranách nás provázely celým zápasem, nakonec však Mohelnice dokázala zvítězit. Jednobrankové vedení podpořil Alex Vytopil brankou do prázdné kasy osm vteřin před koncem zápasu a zajistil tak výsledek 3:1 pro Mohelnici.

Zásluhu na vítězství má i výborný Fanclub rodičů, který naše hráče popoháněl k lepším výsledkům. Doufáme, že bujaré oslavy v šatně mladších žáků nebyly slyšet naposledy, a bude se jim dařit i nadále.

Mladší žáci na tréninku makají a dělají pokroky, trenér Lukas říká: „Z kluků i rodičů cítím, že hrají jinak než na začátku sezóny a tu hru si konečně pořádně užívají. Zprvu nečekali, tedy ani já moc ne, že by někdy mohli být první, ale poslední turnaje většinou brali bronz a nechybělo vždy moc být lepší. Nejde však o výsledky, jde o předvedenou hru, která začíná být kvalitní.“ Dále trenér zmiňuje, že proti slabším soupeřům se hráči hře přizpůsobují a nepředvádí to, co umí, naopak se silnějšími týmy začínají hrát vyrovnaná utkání. Samozřejmě jsou v Olomouckém kraji týmy, na které ještě v dané kategorii nemáme, ale snad k nim časem dospějeme a budeme se s nimi moci měřit.


Obrázky k článku
Card image

Autor článku

Klára Strupková

Sdílet článek na sociálních sítích

Hlavní partneři

Partneři