Logo klubu
Skip to content

Mladší žáci vyrazili na odložený turnaj do Velké Bystřice


 Mladší žáci   
 Zveřejněno 14.04.2019 22:02

Do Velké Bystřice se naši žáci vydali vlakem v netypické sestavě 11+1. Neúplný počet, jak je u nich známo, zapříčinil mnoho omluvenek a také turnaj elévů v Lipníku, který se odehrával ve stejný den, Mladší kategorie tudíž nemohla sestavu MlŽ doplnit. Po venkovním rozběhání se družstvo vrhlo na první zápas proti domácímu FBC Droždínu. Utkání z naší strany začalo staticky, ale ve druhé polovině se Mohelnice vzchopila a začala kombinovat. Nakonec soupeře přehrála poměrem 19:0. Druhý zápas již tak jednoznačný nebyl. Do utkání proti Uničovu naši kluci vstupovali s respektem. Po první polovině dokonce naši hráči vedli 1:0, a to zaslouženě – dodržovali to, co si před utkáním určili. Velmi vyrovnaný match, který byl i ve velmi kvalitní tempu, provázela pečlivost obou týmů. Všichni bojovali až do konce. Štěstí však více přálo soupeřům, kteří po úspěšném trestném nájezdu dokázali zápas dorovnat a dokonce 20 vteřin před koncem se dostat do vedení 1:2 po chybné rozehrávce mohelnických hráčů. Trenér kategorie však tento zápas hodnotí kladně: „Z naší strany se určitě jednalo o nejlepší výkon v letošní sezóně, kluci makali a sáhli si až na hrany svých sil. Za mě super výkon.“

Třetí zápas, proti Lutínu, Mohelnice nezačala zrovna nejlépe. Únava byla znát a v první polovině naši hráči horko těžko dorovnávali stav 0:2 na 2:2. Druhá polovina utkání konečně patřila našim – Mohelnice operovala u soupeřů a předváděla spoustu kvalitních akcí. Utkání dovedla do vítězného konce 5:2, každopádně je škoda, že Mohelnice nemakala od první chvíle, mohl to být odpočinkový zápas.

Posledním soupeřem byl Asper Šumperk. Tento zápas Mohelnice nezvládla hlavně kvůli nedostatku sil. V první půlce jsme museli dokonce řešit zdravotní komplikace hráče, který si opravdu sáhl na dno a přes vyčerpání nemohl dál pokračovat ve hře, tudíž Mohelnice spíše čekala na to, co soupeř na hřišti vymyslí. Obranná metoda se vcelku vyplatila, do druhé půlky se vstupovalo s remízou 1:1. Bohužel Asper byl nad síly mohelnického týmu a po inkasované brance v začátku desetiminutovky již Mohelnice nedokázala zápas zvrátit. Šumperk nakonec zvítězil výsledkem 1:4.

Díky fyzičce nám uteklo druhé místo, ale i přes to hráčům patří velké poděkovaní za kvalitní pasáže hry. Svoji letošní zápasovou premiéru si za mladší žáky odbyl hráč Honza Fričovský, který ten den slavil narozeniny – Honzo, všechno nejlepší, hlavně hodně florbalových úspěchů!!

Nejen tento turnaj, ale obecně celou sezónu, mladší žáci předvádějí pěkné výsledky a odvádějí dobrou práci nejen na turnajích, ale i trénincích. Po nedělním turnaji se kategorie vydala podpořit naše Muže B do nedaleké Olomouce – svoji podporou nabudila muže k získání 6 bodů. Díky, protože společně bojujeme, společně vítězíme.


Obrázky k článku
Card image

Autor článku

Klára Strupková

Sdílet článek na sociálních sítích

Hlavní partneři

Partneři