Logo klubu
Skip to content

Mladší žáci zahájili sezónu. Z Uničova vezou třetí místo, DOMA jsou zlatí!


 Mladší žáci   
 Zveřejněno 24.09.2019 15:55

Čtvrtý zářijový víkend se nesl v duchu dvou turnajů našich mladších žáků. Mohelnice letos do Olomoucké ligy totiž přihlásila dva týmy, FBC Mohelnice 07 a FBC Mohelnice 08. Každý meeting Olomoucké ligy je hrán turnajově, tudíž jsou všechny hrány systémem “každý s každým” a vyhodnoceny zvlášť. Ovšem na výsledcích nezáleží, jde o to, aby si děti turnaje užily a florbalově se posunuly.

FBC Mohelnice 07

Družstvo, kde hrají po většinou plejeři narozeni v roce 2007, se v sobotu vydalo do Uničova, aby zde změřilo síly s Uničovem, Olomoucí, Šumperkem a Prostějovem. První mač proti Uničovu se hrál ve velkém tempu, holky a kluci vymýšleli kvalitní akce plné rychlosti a dynamiky. I díky tomu jsme utkání vyhráli 11:1. Ve druhém klání nás čekala Olomouc, proti které jsme nehráli tak svižně jako proti Uničovu. Nutno dodat, že si oba týmy vytvářely příležitosti ke skórování, ovšem Olomouc hrozila spíše z breaků. Ty s úspěchem likvidoval brankář Ondřej Němeček, jenž skvělými zákroky držel tým. Ani to bohužel nestačilo a Mohelnice s Olomoucí padla 3:5. Třetím vyzyvatelem byl pro Mohelnici Šumperk. Mohelničtí do špílu vstoupili ospalí, pomalu přistupovali k hráčům a prohrávali většinu soubojů. Šumperk nám nepůjčil míček i několik minut, což způsobilo, že jsme nakonec podlehli Asperu 1:9. Poslední utkání turnaje už vyznělo jasně pro Mohel. Od začátku jsme byli všude dříve, prezentovali se výborným pohybem a po zásluze nad Prostějovem vyhráli 9:3. Po pozitivních výkonech tedy sobotní cesta týmu 07 končí na třetím místě. Děkujeme všem hráčkám i hráčům za předvedenou hru a rodičům i trenérům za vytvoření pozitivní atmosféry pro florbal.

FBC Mohelnice 08

Druhý tým si minulý týden také připsal svůj první start v ročníku. Mužstvo si v neděli odbylo premiéru před domácím publikem. Mohelnice se střetla s Litovlí, Droždínem, Prostějovem a Lipníkem. Jak jsme si vedli? Od začátku mače s Litovlí jsme určovali tempo. Holky a kluci měli za úkol po dvou až třech výměnách míčku střílet, což plnili dokonale a Tatran poráží 6:3. Ve druhém špílku nás čekal Droždín, proti kterému jsme chtěli předvést běhavou partii. U míčku jsme byli téměř vždy dříve než soupeř, a tak jsme za pomoci postupného útoku a hry přes střed hřiště zvítězili 4:2. V dalším střetu nám byl nalosován Prostějov. Soupeře z Hané jsme po celou dobu utkání témeř k ničemu nepustili a zaslouženě vyhráli 8:2. Nutno dodat, že se na tento mač přišli podívat i hráči mužského A týmu, aby podpořili své soukmenovce z klubu. Mladší žáčci byli z podpory svých stařších spoluhráčů nadšeni, což je určitě motivovalo k lepším výkonům a další florbalové práci. Děkujeme chlapům z Áčka, že oplácí dětmi poskytnutou podporu z divizních zápasů. Poslední zápas proti Lipníku se nesl v podobném duchu. Soupeře jsme přehrávali a vymýšleli jsme akce spíše oko lahodící, abychom potěšili trenéry, vedení, ale hlavně rodiče. Ti určitě měli ze svých ratolestí po celý víkend radost. Zápas s Lipníkem již byl třesničkou na pomyslném dortu, výhra 9:2 nám zajistila první místo v turnaji! Gratulace!

Celý víkend hodnotíme velice kladně. Holky a kluci předváděli krásnou hru, za kterou je chválíme. Chválíme je téže za vroznou reprezentaci klubu, děkujeme!


Obrázky k článku
Card image

Autor článku

Jakub Haltmar

Sdílet článek na sociálních sítích

Hlavní partneři

Partneři