Logo klubu
Skip to content

Mohelnice je druhá v pohárové skupině. V neděli ji DOMA čeká Rožnov!


 Muži A   
 Zveřejněno 27.08.2019 11:32

Předposlední prázdninový víkend pro naše mužské Áčko znamenal cestu do Třince. Ve zdejší hale Stars se totiž konalo 1. kolo Poháru Českého florbalu, tedy skupinová fáze. Do průmyslového města se sjelo 5 týmů, které se v následujících hodinách měli porvat o 4 postupové pozice do dalších bojů. Našimi soupeři byl Lipník, Orlová, Jablunkov a Třinec.

FBC Lipník 7:1

První, rozehřívací, utkání jsme odehráli v sobotu těsně po poledni. Soupeře nám byl Lipník, jenž hraje Olomoucký přebor. Po celou dobu zápasu jsme byli lepším týmem, ovšem stále jsme se nemohli dostat do našeho obvyklého tempa. Sice jsme soupeřovi míček skoro nepůjčovali, ale nedokázali jsme šance přetavit do gólových radostí. Vinou zvykání si na povrch, počáteční nervozity či únavy z cesty jsme si s Lipníkem poradili pouze 7:1.

1. FBK Eagles Orlová 9:6

Druhý sobotní zápas sliboval lepší podívanou. Orlová minulou sezónu sahala po postupu do Národní ligy, který jí však těsně unikl. S tímto soupeřem jsme se letos v přípravě setkali již na Czech Openu, kde jsme Orlům podlehli 1:4. Průběh minulého střetnutí jsme tedy rozhodně nechtěli opakovat a od začátku jsme měli v úmyslu předvádět parádní koncert. Od prvních minut jsme se ovšem se soupeřem přetahovali a nedokázali mu odskočit na rozdíl více než jednoho gólu, což bohudík na začátku druhé třetiny změnil Navrátil. Ten si dvakrát parádně poradil se svými šancemi a zvyšoval už na 6:3. Až do poloviny poslední periody to vypadalo jako rozhodnutý, jednoznačný zápas. Za stavu 8:4 byl ale vyloučen Navrátil a Orlová sehrála parádní přesilovku, 8:5. Půl minuty na to zněla opět halou siréna, a to, když Orli snižovali na 8:6. Vybraný timeout našim chlapcům pomohl, protože jsme již neinkasovali, ba naopak jsme gólem do prázdné brány ukončili brankový účet na čísle 9. Za tento zápas je třeba kluky pochválit, hráli výborně a divizní Orlovou přehráli. Po špílu je proto čekala zasloužená týmová večere a odpočinek na hotelu.

FbC Coyotes Jablunkov 15:2

Nedělní ranní zápas se hrál v přátelském duchu. Jablunkov nějak neprotestoval proti našemu plánu získat 3 body. Naši kluci hráli zkušeně, většinu času strávili na útočné polovině, z čehož taky vyplynul výsledek. Soupeři z Moravskoslezského přeboru mužů jsme nadělili 15 gólů. Asi nejzajímavějším gólem v zápase byl ten devátý, protože ho vstřelil mladičký talent Jakub Weiss. Kuba po několika slibných šancích, kdy Kojoty zachránil výborný brankář, dokázal proměnit až takovou nemastnou neslanou ránu. To ale nic nemění na tom, že naše naděje do budoucna dokázala v třetím soutěžním utkání v kariéře za muže A vstřelit svoji premiérovou branku. Kubík si samozřejmě schoval onen míček, který mu bude na poličce nad postelí připomínat tuto památnou chvíli. Gratulujeme Kubovi i celému týmu za parádní zápas.

FBC Ossiko Třinec 5:6

Zápas o první místo ve skupině a lepší výchozí pozici do dalších bojů jsme sehráli s Třincem. Se soupeřem jsme od samého začátku hráli otevřenou partii, kde jsme v některých částech dominovali, ovšem místy byl lepší náš oponent. Gólově se bohužel dokázal prosazovat vždy první Třinec a nám nezbylo nic jiného než dotahovat ztrátu. Za stavu 3:4 pak přišel blackout, kdy jsme ve vlastní přesilovce dvakrát inkasovali. Tato skutečnost ze zpětného pohledu rozhodla zápas a srazila nás na kolena. Mohelnické barvy dokázali už jen dvakrát snížit, a proto souboj o první místo končí výsledkem 5:6 v náš neprospěch, tedy stejně jako minulou sezónu s Třincem v lize. Tímto zápasem uzavíráme hrozivou bilanci, kdy jsme soupeře od polských hranic nedokázali porazit třikrát za sebou.

Ve skupině tedy po kolísavých výkonech končíme druzí a chystáme se do druhého kola na Rožnov pod Radhoštěm. Soupeř, který vloni postoupil do 1. ligy nám určitě nenechá nic zadarmo. Toto jistě kvalitní a zajímavé utkání odehrajeme doma na Mlýnské v neděli 1. září v 16:00. Všichni jste srdečně zváni podpořit naše borce v boji s florbalovým Goliášem.


Obrázky k článku
Card image

Autor článku

Jakub Haltmar

Sdílet článek na sociálních sítích

Hlavní partneři

Partneři